Yaşam

Kayseri’de peş peşe üç deprem

Kayseri’nin İncesu ilçesinde peş peşe 4.7 ve 4.4 ve 4.3 büyüklüğünde üç deprem meydana geldi.

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre ilk deprem saat 14.47’de 4.7, 14.48’de 4.4 ve 14.53’de 4.3 büyüklüklerinde depremler meydana geldi.

4.7 büyüklüğündeki depremin derinliği 12.8 kilometre olarak açıklanırken, 4.3 büyüklüğündeki depremin derinliği 6.95 kilometre olarak duyuruldu.

Kandilli Rasathanesi ise, saat 14.47’de gerçekleşen depremin büyüklüğünü 4,9 olarak açıklarken, saat 14.53’te gerçekleşen depremin büyüklüğünü 4.2 olarak duyurdu.

4,9 ve 4.2 büyüklüğündeki depremin derinliği 5.0 kilometre olarak açıklandı.

Depremin çevre illerden hissedildiği belirtildi. Kayseri’de insanlar panikle kendilerini sokağa attı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Twitter’dan şu bilgiyi verdi: “Kayseri ilimiz İncesu ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Ekiplerimiz olası olumsuz bir duruma karşın hazır durumdadır. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarım.”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Geçmiş olsun Kayseri’m. İncesu Belediye Başkanı ve bazı muhtarlarımız ile görüştüm, an itibariyle olumsuz bir durum gözükmüyor. Ekiplerimiz sahada. Rabbim her türlü afetlerden bizleri korusun” dedi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu