Dünya

Kanada’da 2 kardeşten bıçaklı katliam: 10 ölü,15 yaralı

Kanada’nın Saskatchewan eyaletinde kardeş oldukları öğrenilen bıçaklı 2 saldırgan 10 kişiyi öldürdü, en az 15 kişiyi yaraladı. Saldırganların henüz yakalanamadığını belirten eyalet güvenlik yetkilileri, halka tedbirli olmaları uyarısında bulundu

Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP’nin Saskatchewan birimi tarafından yapılan açıklamada, kardeş oldukları düşünülen Damien Sanderson (31) ile Myles Sanderson’ın (30) pazar sabahı James Smith Cree Nation bölgesi ve Weldon kentinden başlayarak 13 yerde insanlara bıçakla saldırdıkları belirtildi.

YENİ SALDIRILAR OLABİLİR UYARISI

RCMP Saskatchewan Sözcüsü Rhonda Blackmore da eyaletin başkenti Regina’da düzenlediği basın toplantısında, “İlk belirlemelere göre saldırılarda 10 kişi öldü. Hastanelere yaralı olarak 15 kişi kaldırıldı. Yaralanıp da kendi imkanlarıyla hastaneye gidenlerin de olabileceğini düşünüyoruz. Bugün eyaletimizde olanlar korkunç. Açık konuşayım, hala 2 şüpheliyi arıyoruz. Saskatchewan ve komşu eyaletlerimizde yaşayanlardan uyanık olmalarını istiyoruz.” dedi.

Görgü tanıkları, James Smith Cree Nation’da ambulans helikopterlerle 3 taşıma yapıldığını belirtti.

AA’nın aktardığına göre, RCMP ve yerel polis güçleri, halktan tedbirli olmalarını ve gerekli olmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi. RCMP, “Güvenli bir yerden ayrılmayın. Başkalarının evinize girmesine izin verirken dikkatli olun. Şüpheli kişilere yaklaşmayın. Araç kullanıyorsanız otostopçuları almayın” uyarısında bulundu.

RCMP’nin sosyal medya paylaşımlarında, şüphelilerin bulunması için ‘tehlikeli kişiler alarmı’ yayınlandığı belirtildi ve “Şüpheliler kaçak olduğu için uyarının Manitoba ve Alberta eyaletlerine de uzatılmasını istedik” ifadesi kullanıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu