GenelYaşam

Kabine yarın Beştepe’de toplanıyor

Yarın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplanıyor.Toplantıda,iç ve dış gündeme ilişkin başlıklar ele alınacak. Koronavirüs ve terörle mücadeledeki son durum ile bölgesel gelişmeler de değerlendirilecek.

Merkez Bankası, politika faizini indirince, Türk Lirası, dolar karşısında daha da değer kaybetti. Dolar, 9.5 lirayı geçti.İşsizliğin, hayat pahalılığının, enflasyonun arttığı bu dönemde ,emekçiler, emekliler, öğrenciler, işçiler, memurlar, ücretliler açısından, dar gelirliler, yoksullar açısından, çiftçiler, köylüler açısından durum daha da çıkmaza girmiş durum da.

Dış politikada da durum pek farklı değil.F-35 konusunda gelinen nokta,Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Türkiye’yi kara para aklama ve ‘terörizmin finansmanı’ ile mücadele konusunda yeterince çaba göstermeyen ülkelerin bulunduğu gri listeye alması,Kavala konusunda Avrupa dan seslerin yükselmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmesini konusunda talimat vermesi daha da girilen çıkmazın derinleşmesi mi yoksa farkına varılıp yapılan hatadan dönülmesi mi…..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu