Politika

İYİ Parti kulis: ”Önümüzdeki günlerde başka milletvekilleri de istifa edecek”

İYİ Parti’de 14 Mayıs seçimlerinden hemen sonra başlayan yaprak dökümü, yerel seçime ittifaksız girileceği kararının ardından devam ediyor. İstifa açıklamaları peş peşe gelirken, kuruluşundan bu yana üst düzey görevler almış pek çok isim İYİ Parti ile yollarını ayırdı. Öte yandan partide yeni istifaların da geleceği ifade edildi.

tv100’ün gündemi belirleyen Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık programında tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, İYİ Parti’yle ilgili verdiği kulis bilgisinde “Önümüzdeki günlerde başka milletvekilleri daha istifa edecek. Ankara’daki bir milletvekili de istifa edecek. Yüksel Arslan’ın da istifası bekleniyor” dedi.

Aktaş’ın “İYİ Parti dağılıyor mu? Bu çok ağır bir eleştiri mi olur?” sorusu üzerine Yarkadaş “Az önce İYİ Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan istifa etmiş. İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı, Aylin Anıl Arslan Partisinin 81 ilde seçimlere ittifaksız girme kararına tepki göstererek partisinden istifa ettiğini duyurdu. Önümüzdeki günlerde başka milletvekilleri de istifa edecek. Ankara’daki bir milletvekili de istifa edecek. Yüksel Arslan’ın da istifası bekleniyor” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti’den iki hafta önce de Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu istifa etmiş ve AK Parti’ye katılmıştı. Eski İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz parti üyeliğini sonlandırdığını, eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem de partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. İYİ Parti 28. Dönem Ankara Milletvekili Adnan Beker ve İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan dün istifa ettiklerini açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu