Yaşam

İstiklal Caddesi’nde patlama: Can kaybı ve yaralılar var

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde patlama meydana geldi. Olayda hayatını kaybeden ve yaralananların olduğu bildirildi.

İstiklal Caddesi’ndeki bir mağazanın önünde bugün saat 16:20 sıralarında patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Polis, caddeye çıkan sokakları kapatarak güvenlik çemberi oluşturdu. Vatandaşlar bölgeye yaklaştırılmıyor. Patlamanın nedeni bilinmiyor.

Patlamanın ardından polis İstiklal Caddesi’ni boşalttı. Taksim Camisi de kapatıldı. Bir polis helikopteri Taksim’e gönderildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya şu bilgiyi verdi: “Bugün saat 16.20 sıralarında Beyoğlu ilçemiz, Taksim İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana gelmiştir. Olay yerine emniyet, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerimiz sevk edilmiştir. Can kaybı ve yaralılarımız bulunmaktadır. Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu şunları kaydetti: “İstiklal Caddesi’deki patlama ile ilgili Emniyet ve Sağlık ekiplerimize yardımcı olunması, korku ve paniğe yol açabilecek paylaşımlardan uzak durulması zaruridir. İlgili tüm ekipler bölgede, sağlıklı bilgilendirme yapacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu