Connect with us

Politika

İstiklal bombacısının telefon kaydından MHP’li başkan çıktı

İstiklal Caddesi’ndeki patlamanın faili olarak gözaltına alınan Ahlam Albashır’ın telefon kaydından, MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan ile görüşme kaydı çıktı. İfadeye çağrılan MHP’li İlhan, “Üzerimize oyun oynamaya çalışmışlar” dedi.

Taksim’de 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı İstiklal Caddesi patlaması soruşturmasında ilginç bir gelişme yaşandı. Saldırının faili olarak gözaltına alınan Suriye Uyruklu Ahlam Albashır’ın telefonunu inceleyen polis, Albashır’ın telefonu ile MHP Şırnak – Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın kullandığı telefonla görüşme kaydı tespit etti.

T24’te yer alan habere göre; İstiklal Caddesi’ndeki patlamayla ilgili gözaltı sayısı 50’ye yükselirken,

İfadeye çağrılanlar arasında MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın da olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Emniyet’in çalışması sonucunda HTS kayıtlarına göre İlhan’ın üzerine kayıtlı bir telefon hattı ile Ahlam Albashır’ın kullandığı hat arasında iki kez arama yapıldığı tespit edildi. Bunun üzerine Emniyet, İlhan’ı ifadeye çağırdı.

“OYUN OYNAMAYA ÇALIŞMIŞLAR”

İlhan’ın ifadesinde Albashır ile görüşmediğini söylediği öğrenildi. Haberde, İlhan’ın, ifadeye çağrıldığını doğruladığı, “görüşme yapıp yapmadığına” ilişkin soru üzerine de “Üzerimize bir oyun oynamaya çalışmışlar, terör örgütü tarafından” dedi. İlhan, “Nasıl bir oyun oynandı?” sorusu üzerine de “Şu anda uygun değilim, konuşmak istemiyorum” ifadesini kullandığı belirtildi.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir