Connect with us

Dünya

İsrail basınından bomba iddia: Türkiye’deki mülteciler örgütleniyor

İsrail’in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post, birçok Avrupa ülkesinin uykularını kaçıracak bomba bir iddia ortaya attı. 

Haberde, Türkiye’de bulunan çoğu Suriyeli ve diğer ülkelerden de toplam 16 bin sığınmacının internet üzerinden örgütlendiği ve “konvoy” oluşturarak Avrupa’ya geçmeye hazırlandıkları öne sürüldü.

KONVOYLA AVRUPA’YA GEÇECEKLER

İsrail gazetesi Jerusalem Post’ta yer alan bir haberde; Pek çok Suriyeli ve Afgan sığınmacının Türkiye’den Avrupa’ya geçmek için “Işık Konvoyu” adında büyük bir konvoy oluşturma hazırlığı yaptığı öne sürüldü.

Gazeteye değerlendirmede bulunan kaynaklar, sosyal medyada “Işık Konvoyu” etiketi altında örgütlenen söz konusu sığınmacıların sayısının 16 bini bulduğunu ve bu sayının daha da artmasının beklendiğini belirtti. Haberde ayrıca sığınmacıların zaman zaman Türkiye’de karşılaştığı durumlara ve bazılarının ırkçılıkla karşı karşıya kaldığına da yer verildi.

KRİZ, AVRUPA’NIN KAPISINDA

İddiaların ardından bir diğer konu başlığı ise böyle bir olayın gerçekleşmesi durumunda Avrupa’da çıkması muhtemel göçmen krizi oldu. Başta Yunanistan olmak üzere birçok Avrupa ülkesi, son dönemde Türkiye’den Avrupa’ya geçen göçmen sayısının hızla arttığı yönünde açıklamalar yapıyor. Bu ülkeler sığınmacıları ülkesine almazken, Yunanistan gibi sınırına dayanan göçmenleri ölüme itiyor.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir