Connect with us

Bilim & Teknoloji

iPhone’un bu modellerini kullananlara kötü haber: iOS 17 güncellemesi almayacak

Apple geçtiğimiz günlerde ürettiği iPhone telefonlar için kullandığı işletim sistemi olan iOS’un yeni güncellemesi olan iOS 17’yi tanıtmıştı. Bazı iPhone modellerine bu güncelleme gelmeyecek. Bir başka deyişle; kısıra bir zaman içerisinde bu modeller kullanılamaz duruma gelecek.

iOS 17, beklenen özellikleri ve yenilikleri ile kullanıcılarına yepyeni bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Apple’ın geliştirici konferansında duyurulan bu özellikler, kullanıcıların merakını ve heyecanını daha da artırdı.

Ara yüzdeki değişiklikler, performans iyileştirmeleri ve güvenlik güncellemeleri gibi pek çok yenilik, iOS 17 ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak.

Apple, düzenlediği etkinlik sonrası iOS 17 güncellemesini alacak iPhone modellerini de paylaştı. Paylaşılan listeye göre iOS 17 güncellemesi almayacak iPhone modelleri de belli oldu.

Buna göre iOS 17; iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve diğer eski iPhone modellerine gelmeyecek.

iOS 17 HANGİ MODELLERE GELECEK?

– iPhone 14 serisi

– iPhone 13 serisi

– iPhone SE 2023

– iPhone SE 2022

– iPhone 12 serisi

– iPhone 11 serisi

– iPhone XS ve XS Max

– iPhone XR

iOS 17 ile birlikte gelen yenilikler arasında iPhone’u baş ucu saati olarak kullanma, kişi bilgilerini paylaşma, günlük tutma uygulaması, Mesajlar uygulamasındaki sticker ve check-in seçenekleri, canlı stickerlar, sesli mesajları yazıya dökme, gelişmiş otomatik tamamlama, FaceTime’da mesaj ekleme, evcil hayvan albümleri, Bul öğe paylaşımı, sadece “Siri” komutuyla Siri’yi çağırma gibi özellikler yer alıyor.

iOS 17’nin hangi modellerde çalışacağına dair kesin açıklama yapılmamış olmasına rağmen, bu güncellemeye uygun cihazların belirlenmesi ve kullanıcıların bu yenilikleri deneyimlemesi bekleniyor.

Devamı…