Connect with us

Bilim & Teknoloji

iOS 16.2 güncellemesinin sunacağı yenilikler

Apple, gelecek ay iPhone aygıtları için iOS 16.2 güncellemesini yayınlamak için hazırlanıyor. Teknoloji devi, yeni güncellemesiyle birlikte birçok yeni özelliği de kullanıcılarına sunacak.

Bu yeni sürümde bazı yeniliklerde yer alıyor. iOS 16.2 güncellemesi kullanıcılara; Freeform, uyku ve ilaç takibi için iki yeni widget, Always On Display, Canlı Etkinlikler, Daha Sık Güncelleme ve Ev uygulaması için yeni altyapı sunacak.

İOS 16.2 güncellemesi; Freeform, uyku ve ilaç takibi için iki yeni widget, Always On Display, Canlı Etkinlikler, Daha Sık Güncelleme ve Mesken uygulaması için yeni mimari sunacak. Beyaz tahta fonksiyonu görecek olan Freeform uygulaması dijital bir defter işlevi görecek diyebiliriz. Uygulamayı kullanarak beyaz taban üzerine çizim yapmak, not tutmak ve yani bir şeyler karalamak mümkün olacak. Ayrıyeten FaceTime ve iMesagge üzerinden arkadaş ve ailemi bireyleriyle ortak çalışma yapma imkanı da var.

Yeni güncellemeyle gelecek olan iki yeni widget ise isminden da anlaşılacağı üzere uyku ve ilaç takibi yaparak iPhone kullanıcılarına hizmet verecek. iOS 16.2 güncellemesinin en çok öne çıkan bir öbür yeniliği de Always On Display oldu. iPhone 14 Pro modellerinde çalışacak Always On Display, aygıt uykudayken siyah ve minimal bir ekrana dönüşecek. Telefonla ilgili sonlu bilgi gösterecek bilhassa bildirimler ve duvar kağıdı gizlenebilecek.

iOS 16. 2 güncellemesiyle gelecek ve dikkat çeken bir başka yenilik ise Canlı Etkinlikler oldu. Bu özellik sayesinde iPhone sahipleri Apple TV aracılığıyla maçların sayılarını Dinamik Ada üzerinde görecek. Canlı Etkinlikler ile gelecek olan Daha Sık Güncellemeler dayanağı, kullanıcıların Canlı Etkinlikler özelliği üzerinden yeni bilgi edinmesini sağlayacak. Lakin Apple, bu özelliğin şarjı süratli bitireceği konusunda uyarıyor.

Güncellemeyle gelen son yenilik ise Ev uygulaması için yeni mimari oldu. iPhone kullanıcıları, Konut uygulamasından akıllı aksesuarlarını denetim edecek. Apple; yeni mimarinin akıllı konut aksesuarlarını performansını, verimliliğini ve güvenilirliğini güzelleştireceğini söylüyor.

Devamı…