Politika

İmamoğlu: Anadolu Ajansı’nın itibarı sıfırın altındadır

Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ile yaptığı basın açıklamasında Anadolu Ajansı’nı eleştirdi, “itibar edilmemesini istiyoruz” dedi.

İmamoğlu, “Ne yazık ki her seçimde gördüğümüz manzarayı yine yaşıyor durumdayız. Yine bir AA vakası gündemde. Halbuki AA, 2019 31 Mart seçimleri itibarıyla bitkisel hayata girmiştir ve o bitkisel hayattan çıkmak için bizim iktidarımızı beklemektedir. AA’nın itibarı sıfırın altındadır. Muteder tarafı yoktur. Vatandaşın itibar etmemelerini bildiriyoruz.

Özellikle 2.5 saat veri verdikten sonra İstanbul’daki gerçek sayıları görünce veri akışını kesen bir AA ve yöneticileri bizim için yok hükmündedir. AA dün hem bizlerin hem saygıdeğer Kılıçdaroğlu’nun açıklamasında devlet kurumu olmasına rağmen hiçbir misyonu kendine yüklememiş, onlarla ilgili beklentimiz olmadığını ilan etmiş durumdayız.

%57 ile başlayan AA’nın ortalama 15-20 puanda bitirdiği gecelere bakınca varın gerisini siz ortaya koyun. Kesinlikle çok aşağılarda bir orana sahiptir şu an Sayın Erdoğan ve biz kendi sistemimizle ilgili de verilerimiz var. Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. cumhurbaşkanı olacaktır.” 

Açılan sandık oranının yüzde 23,87 olduğunu söyleyen İmamoğlu ve Yavaş “Biz şu anda net olarak öndeyiz” ifadelerini kullandılar. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu