Politika

HÜDA-PAR’dan Demirtaş’ın açıklamalarına yanıt

Açıklamada “Oyları HÜDA PAR kadar dahi olmayan ne kadar sol marjinal bilimum tabela partileri ve bir kısım sapkın paydaşlarınız ile ittifak kuracaksınız. Sonra HÜDA PAR ’ı hem suçlayacak hem küçümseyeceksin. Tam bir akıl tutulması yada cerbeze hali” denildi.

Demirtaş’ın sözlerine yanıt veren HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mahmut Şahin, “Toplam oyları HÜDA PAR kadar dahi olmayan ne kadar sol marjinal bilimum tabela partileri ( TİP,EMEP,EHP,TÖP vs. ) ve bir kısım sapkın paydaşlarınız ile ittifak kuracaksınız. Sonra da HÜDA PAR’ı hem suçlayacak hem de küçümseyeceksin. Tam bir akıl tutulması yada cerbeze hali…” dedi.

Şahin paylaşımına şöyle devam etti:

Ardından bir dipnot paylaşan Şahin, “HÜDA PAR 24 Haziran 2018 seçimlerine 79 ilde kendi logosu ile Diyarbakır ve Batman’da ise bağımsız adaylarla girmiştir.HÜDA PAR bağımsız adaylar ile birlikte toplam 209.047 oy almıştır. Önümüzdeki seçimlerde, hem oylarımızı katbekat artıracağız hem de mecliste olacağız İnş” ifadesini kullandı.

Demirtaş ne demişti?

Demirtaş, bugün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili, “Cumhur İttifakı neden kazanacak aday bulmuyor da hem aday olamayacak hem de kazanamayacak kişide ısrar ediyor? Yok eğer Erdoğan kazanacak adaysa ne diye 170 bin oyu olan HÜDA-PAR’ı da ittifaka katmak için çabalıyor?” demişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu