Dünya

Hindistan’da tapınakta kuyuya düşen 35 kişi hayatını kaybetti

Hindistan’ın Madya Pradeş eyaleti Indore şehrindeki bir tapınakta bulunan kullanılmayan su kuyusunun üstünü örten yapının çökmesi sonucu içeriye düşen 35 kişi öldü, 1 kişiyse kayboldu. 

Hindistan’ın Madya Pradeş eyaleti Indore şehrindeki bir tapınakta bulunan kuyunun çatısının çökmesi üzerine kuyuya düşenlerden 35 kişi hayatını kaybetti. 16 kişinin ise yaralandığı duyuruldu.Yetkililer kaybolan bir kişinin bulunması için çalışmaların sürdüğünü aktardı.

 Hindustan Times’ın haberinde olayın, Ram Navami Festivali esnasında Beleshwar Mahadev Jhulelal Tapınağı’nda bulunan eski bir büyük kuyunun (bavdi) çatısının çökmesiyle meydana geldiği belirtildi.

Yerel basının aktardığına göre, en az 75 ordu ve kurtarma personeli gün boyunca enkazı kaldırmak için çalıştı. Üst düzey bir hükümet yetkilisi olan Ilayaraja T., Reuters’a verdiği demeçte “18 kişiyi kurtardık, 35 ölü bulundu ve 16 kişi yaralandı” açıklamasında bulundu. 

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise sosyal medya hesabından kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Modi, kazadan zarar görenlerin haklarının tazmin edileceğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu