Connect with us

Dünya

Hindistan tren kazasında 280’den fazla kişi öldü,900 kişi yaralandı

Hindistan’da bir yolcu treni raydan çıkarak Odisha’nın Balasore bölgesinde bir yük treniyle çarpıştı. Korkunç kazada 280 kişi öldü, 900’den fazla kişi yaralandı.

Hindistan’da iki yolcu treninin raydan çıkarak 280’den fazla kişinin hayatını kaybetmesinin ardından kurtarma ekipleri enkaz ve enkaz yığınlarını yararak cesetleri çıkardı ve insanları kurtardı. Yüzlerce kişi, ülkenin on yıllardır gördüğü en ölümcül tren kazalarından birinde bir gecede bir düzineden fazla parçalanmış vagonda mahsur kaldı.

Cuma gecesi Kalküta’nın yaklaşık 220 kilometre (137 mil) güneybatısında meydana gelen kaza, kurtarıcıların hayatta kalanları kurtarmak için yanan meşaleler kullanarak açık kapıları ve pencereleri kırmak için enkaz halindeki trenlerin tepesine tırmanmasıyla kaotik bir manzaraya yol açtı.

Eyaletin üst düzey idari yetkilisi PK Jena, doğudaki Odisha eyaletinin Balasore ilçesinde meydana gelen kazada yaklaşık 900 kişinin yaralandığını söyledi. 

Odisha’nın itfaiye teşkilatı müdürü Sudhanshu Sarangi, Associated Press’e verdiği demeçte, gece boyunca ve Cumartesi sabahına kadar en az 280 ceset bulunduğunu söyledi. 800’den fazla yaralı yolcunun çeşitli hastanelere kaldırıldığını ve birçoğunun kritik durumda olduğunu söyledi.

Hindistan Cumhurbaşkanı Draupadi Murmu, Twitter paylaşımında, “talihsiz kaza” nedeniyle derin üzüntü duyduğunu ve yakınlarını kaybeden ailelerin acısını paylaştığını belirtti.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise attığı tweet ile kazaya ilişkin Demiryolu Bakanı ile görüştüğünü ve kazadan etkilenenlere gerekli tüm desteğin verilmeye çalışıldığını ifade etti.

Devamı…