Politika

HezKurd: Erdoğan’ın“Diyarbakır ziyareti maalesef  Umut vermedi!”

 Kürt Dil Hareketi (HEZKURD) Koordinatörü Fevzi Bulgan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinde Kürtçeye 200 ek atama açıklaması beklediklerini belirterek, “Diyarbekir ziyareti maalesef  Umut vermedi!” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir dizi projenin açılış törenine katılmak üzere Diyarbakır’a geldi.

İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde bir konuşma yapan Erdoğan, “Son atamada seçmeli dersler için talep edilen tüm Kürtçe öğretmenlerimizin kadrolarını aştık” dedi.

“Diyarbekir ziyareti maalesef  Umut vermedi!”

Kürt Dil Hareketi (HEZKURD) Koordinatörü Fevzi Bulgan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Kürtçeye 200 ek atama açıklaması bekliyorduk” dedi.

Bulgan, “Diyarbekir ziyareti maalesef  Umut vermedi! Dil bir milletin şeref ve haysiyetidir. Kürtlerin şeref ve haysiyetini görmezden geldiniz. Kürtler görmezden gelenleri, görmezden gelecek kadar akıllıdır” ifadelerini kullandı.

Bulgan paylaşımında Erdoğan’ın Şubat 2021’de söylediği, “Dilini kaybeden bir millet hafızasını kaybeder, benliğini kaybeder, hatta ve hatta inancını kaybeder. Ana dilleriyle bağları zayıflayan toplumların zamanla sürüleşmesi, sömürgeleşmesi, kimliksizleşmesi kaçınılmazdır” şeklindeki sözlerinin yer aldığı grafiği de paylaştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu