Politika

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’e Hazırlık Komisyonu’ndan karar!

Meclis Hazırlık Komisyonu, PKK’lı ile fotoğrafı basına yansıyan HDP’li milletvekili Semra Güzel’in oy çokluğu ile dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar verdi.

TBMM Hazırlık Komisyonu, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması hakkında hazırlanan iki ayrı Cumhurbaşkanlığı tezkeresini görüşmek için toplandı.

Komisyon, PKK’lı ile fotoğrafı basına yansıyan HDP’li milletvekili Semra Güzel’in oy çokluğu ile dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar verdi.

Hazırlık Komisyonu, Güzel hakkındaki raporunu Anayasa Adalet Karma Komisyonu’na salı günü sunacak.

Güzel’in dokunulmazlığı oy çokluğu ile kaldırılırken, uzun süredir ortalarda görünmeyen Güzel ne yazılı ne de sözlü savunma yapmadı.

Anayasa Adalet Karma Komisyonu tarafından oluşturulan hazırlık komisyonu yazılı savunma için 28 Ocak’a kadar süre vermişti. Ancak Güzel sözlü savunmasını da göndermedi; tam anlamıyla sırra kadem bastı. Kimse nerede ve ne yaptığını bilmiyor. Siyasi kulislerde herkes ‘Güzel bir yerlere gitmiş olabilir mi’ sorusunun yanıtını arıyor.

Öldürülen terörist Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıkan ve HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında düzenlenen dokunulmazlığının kaldırılması fezlekesi TBMM’ye sunulduktan sonra Anayasa Adalet Karma Komisyonu hazırlık komisyonu oluşturdu. Hazırlık komisyonu, yazılı savunma için 28 Ocak, sözlü savunma için de 31 Ocak tarihlerini verdi.

Son haftalarda Türkiye gündeminden düşmemesine karşın ne çıkıp konuştu ne de bir yerde görüntülerine rastlandı. TBMM’de Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması için oluşturulan hazırlık komisyonu savunma için çağrı tebligatını ulaştırmak için kendisine ulaşamadığı için sekretaryasına yaptı.Anayasa Adalet Karma Komisyonu tarafından oluşturulan hazırlık komisyonu yazılı savunma için 28 Ocak’a kadar süre vermişti. Ancak Güzel sözlü savunmasını da göndermedi; tam anlamıyla sırra kadem bastı. Kimse nerede ve ne yaptığını bilmiyor. Siyasi kulislerde herkes ‘Güzel bir yerlere gitmiş olabilir mi’ sorusunun yanıtını arıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu