Yaşam

Hakkari’de silahlı kavganın ardından gergin gece!

Hakkari’de, bir kişinin tabancayla yaralandığı kavganın ardından, iki aile bireyleri arasında kent merkezinde gerginlik yaşandı. Birçok iş yerinin camlarının kırıldığı olay, polisin müdahalesiyle sona erdi. Tartıştığı Nasır Erdal’ı tabanca ile yaraladığı belirlenen İsmail Arslan’ın yanı sıra çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberinde;Hakkari merkezdeki Kent Park’ta yaşanan kavga sonrası bir kişinin yaralandığı, esnafın kepenk kapattığı belirtildi.

Basında ve sosyal medyada yer alan haber ve görüntülere göre, MHP Hakkari İl Başkanı Fatih Özbek’in, aralarında alacak-verecek davası bulunan Nasır Erdal isimli kişiyi vurduğu iddia edildi.

Olayın ardından Özbek’in yakın koruması ve akrabası olan İsmail Aslan’ın, polise giderek Erdal’ı kendisinin vurduğunu söylediği ve teslim olduğu aktarıldı.

Olay sonrası Hakkari’de kentin karıştığı ve esnafın kepenk kapattı.

Olayın neden çıktığına ilişkin henüz kesin bilgi edinilemedi.

Durumu ağır olan Nasır Erdal’ın ise, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi.

Çarşı merkezinde her iki grup arasında yaşanan gerginlik esnasında onlarca yurttaşın polisler tarafından gözaltına alındığı kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, yaşanan gerginlik nedeniyle kent merkezindeki birçok işyerinin camları ve kepenkleri kırılarak zarar gördü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu