Connect with us

Politika

HAK-PAR’dan TRT’de Kürtçe seçim propagandası

HAK PAR Genel Başkan Yardımcısı Arif Sevinç, TRT’de Kürtçe yaptığı seçim konuşmasında Türkiye’nin en büyük sorununun Kürt sorunu olduğunu söyledi.

Siyasi partilerin ve cumhurbaşkanı adaylarının seçim propaganda konuşmaları TRT’de yayınlandı.

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK PAR) adına Genel Başkan Yardımcısı Arif Sevinç, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yaptığı konuşmasını Kürtçe yaptı. 

Konuşmasının başında Maraş merkezli depremlerin yarattığı yıkıma değinen Arif Sevinç, depremlerde göç etmek zorunda kalanların evlerine dönmeleri için gerekli adımların atılması gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin yeni bir seçim sürecine girdiğini belirten Sevinç, vatandaşların ekonomik olarak bir çöküş yaşadığını belirterek, “Bu sorunun temeline bakmak gerek. Çare nedir? HAK PAR olarak her zaman diyoruz. Türkiye’nin en önemli sorunu Kürt sorunudur. Ekonomik sorunun temelinde de Kürt sorunu yatıyor” ifadelerini kullandı.

Sevinç sözlerine şöyle devam etti:

Ey Kürtler, bu seçime katılan 24 parti arasında Kürtlerin temel haklarının tanınmasını savunan tek parti Hak-Par’dır. Federasyon isteyen parti Hak-Par’dır. Aynı zamanda Hak-Par inanç ve fikir özgürlüğünü de savunur. Herkes kim olursa olsun dinsel ve mezhepsel inançlarını özgürce yaşayabilsin. Hiç kimseye ayrımcılık ve haksızlık yapılmasın. Bu kapsamda Alevilik sorunu da ki bu ülkede 20 milyona yakın nüfusları vardır, çözülür. Yani demokrasi barış ve özgürlüğü gerçekten isteyen parti Hak-Par’dır. Hak-Par seçim pusulasında 2. sıradadır.”

Devamı…