Politika

Fatih Erbakan’dan ‘altılı masa’ yorumu: Tuhaf yapı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Türkiye’de büyük bir iktidar boşluğu olduğu kadar, büyük bir muhalefet boşluğu olduğu da sıkça dile getirilmektedir. Bu kanaatin yaygınlaşmasının en büyük sebebi, 6’lı masa denilen tuhaf yapının arz ettiği acziyet görüntüsüdür.” dedi.

Ereğli’de Yeniden Refah Partisi ilçe kongresine katılan Fatih Erbakan’ın hedefinde altı muhalefet liderinin bir araya geldiği altılı masa vardı. Erbakan şunları söyledi:

“Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde masa başındakiler dediğimiz 6 parti 6’ıncı kez bir araya geldi. Bu 6 benzemez bugüne kadar 30’u baş başa, 6’sı da 6’lı masa etrafında olmak üzere toplam 36 kez bir araya gelmiş. Peki, ortaya ne çıkmış? aylardır güçlendirilmiş parlamenter sistem de güçlendirilmiş parlamenter sistem. Tarihin en büyük ekonomik krizine ilişkin somut bir çözüm önerileri var mı? Kaynak paketlerini ortaya koyabilmişler mi? Bu toplantılar adeta altın gününe döndü. Toplanıp toplanıp fotoğraf verip dağılıyorlar. Bunlardan millete fayda gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz.” (DHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu