Politika

Eski MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp beraat etti!

Diyarbakır’da ‘cinsel istismar’ suçlamasıyla tutuklu bulunan MHP eski Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, yargılandığı davada beraat etti.

MHP Genel Merkezi, “Çocuğa cinsel istismar” iddiasıyla gözaltına alınmadan birkaç gün önce Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’i görevden almış, kentteki parti teşkilatını da kapatma kararı almıştı.

Cihan Kayaalp, hakkında hazırlanan iddianamede “zincirleme şekilde cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı ve cinsel taciz”  suçlamaları yöneltilmişti.

‘MAĞDURUN İFADELERİ TUTARLI DEĞİL’

13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme, sanığın parti teşkilatına gelip giden 17 yaşındaki E.A’ya 10 kez istismarda bulunduğu, istismar sonrasında parti binasına gitmekten vazgeçen çocuğun bu kez parti teşkilatındaki Ş.D tarafından tehdit edildiği iddiasına atıfta bulunarak, mağdurun ifadelerinin tutarlı ve itibar edilebilir olmadığına kanaat getirdi.

17 Haziran’dan beri tutuklu bulunan Kayaalp, bugün çıkarıldığı mahkemece beraat etti.

Diyarbakır Kampüs Ceza İnfaz Kurumları önünde yakınları tarafından davul zurna ile karşılanan Kayaalp, açıklamada bulundu.

Açıklamasında şu ifadelere yer verdi. ”Yaklaşık 5 yıl Diyarbakır’da İl Başkanlığı yaptığını hatırlatan Kayaalp, yanında bulunan insanlarla beraber olduğunu söyledi. 5 yıl Diyarbakır’da destan yazdıklarını ifade eden Kayaalp, “Bölücülerin, FETÖ’cülerin imanını gevrettik. Bununda bedelini bize ağır bir şekilde ödettiler. Adalet yerini buldu. Daha sorulacak bir hesap var. Bu komplonun arkasındaki isimleri tek tek biliyoruz. Bu komplo kurulurken nasıl planlandığı, niçin şahsım itibarsızlaştırılmak istendiği, kimler kurtarılmaya çalışıldığı hepsini biliyoruz” dedi.(HABER MERKEZİ)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu