Connect with us

Yaşam

Erzurum’da kurt saldırısı: Biri ağır 5 yaralı

Erzurum’un Tortum Kireçli Mahallesi’nde kurt dehşeti yaşandı. Mahalleye inen kurt, 1’i ağır olmak üzere 5 kiş yaralandı.

 Erzurum’un Tortum ilçesi Kireçli Mahallesi’nde köylüler kurt saldırısı yaşadı. Bahçesinde kurtla karşılaşan ve kurt tarafından çenesinden ısırılan Destegül Uğurlu, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Çene Cerrahisi Kliniği’nde tedavi altına alındı.

DHA’nın aktardığına göre, olay, dün saat 09.00 sıralarında Tortum ilçesinin 172 nüfuslu kırsal mahallesi Kireçli’de meydana geldi. Evinden hayvanlarını beslemek için ahıra giden 52 yaşındaki Destegül Uğurlu, dışarı çıktığı sırada kurtla karşılaştı. Kurt, Destegül Uğurlu’yu çenesinden ısırarak ağır yaraladı. Kurtla dakikalarca mücadele eden Uğurlu’nun yardım çığlıklarına köylüler koştu. Kurt, daha sonra köyün içinde 5 kişiye daha saldırarak çeşitli yerlerinden yaraladı.

Köylüler daha sonra kurdu av silahı ile öldürdü. Olayı haber alan jandarma ekipleri de köye geldi. Kurt saldırısını hafif yaralarla atlatan İlhami Akbulut ve Vediye Kırmızıaslan, Tortum Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi edilerek taburcu oldu. Çenesinden ağır yaralanan Destegül Uğurlu ile bacağından ısırılan Serdar Aydınlı, Erzurum’a getirildi. Serdar Aydınlı, Erzurum Şehir Hastanesi acil servisindeki tedavisinin ardından taburcu edilirken Destegül Uğurlu ise Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Çene Cerrahisi Kliniği’nde tedavi altına alındı. Kuduz şüphesi üzerine kurdun kafası Erzurum Veteriner Araştırma Enstitüsü’ne gönderildi. Kurdun yaraladığı 4 kişi ile tüm kedi ve köpekler aşılandı.

Kurdun kuduz olup olmadığı araştırılıyor. 

Devamı…