Politika

Erdoğan ile Putin görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’le telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile Zelenskiy’yi bir araya getirerek barış gayretlerini taçlandırmak istediklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin salı günü İstanbul’da yaptıkları toplantı ele alındı.

Ukrayna-Rusya savaşında önemli bir rol üstlenen Türkiye’nin iki taraf ile de temasları sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede heyetlerin İstanbul’daki görüşmeleri ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon ile görüştüğü Putin’e Rusya-Ukrayna heyetlerinin İstanbul’daki toplantısının olumlu ve yapıcı geçmesinin barışa dair ümitleri yeşerttiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile Zelenskiy’yi bir araya getirerek barış gayretlerini taçlandırmak istediklerini dile getirdi.

ERDOĞAN: LİDERLER ZİRVESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEĞİMİZİ İLETECEĞİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada “İnşallah bu olumsuz gidişi olumlu bir hale dönüştürmenin kararını iki liderle gerçekleştirebilirsek büyük mutluluk duyacağız. Zelenskiy olumlu bakıyor, Putin’e de lider görüşmesine ev sahipliği yapabileceğimizi ileteceğim” demişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu