Politika

Erdoğan, HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu’yla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile partisinin genel merkezinde görüştü.

AKP Genel Merkezindeki görüşmede, HÜDA PAR Genel Başkanvekili İshak Sağlam ve Genel Sekreter Şehzade Demir de hazır bulundu.

Basına kapalı yapılan görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, AKPGenel Merkezinden ayrılırken gazetecilerin görüşmeye ilişkin partisinin ittifakta yer alıp almayacağı sorusuna, “Görüşmelerimiz sürecek. Netleşince, bir karar aşamasına gelince bunu paylaşacağız. Gizli saklı iş yapmayacağız.” yanıtını verdi.

Erdoğan ile daha önce de görüştüklerini hatırlatan Yapıcıoğlu, “Diğer partilerin genel başkanlarıyla da görüşmemiz oldu. Görüşmelerimiz sürecek. Biraz daha sabretmeniz gerekecek. Konular netleşince, mevzular inşallah sizler aracılığıyla kamuoyuyla da paylaşılacaktır. Birkaç başlığımız vardı. Evet, konuştuk. Seçimler de bu başlıklardan bir tanesiydi” diye konuştu.

“Teklif gelirse ittifakın içerisinde yer alabiliriz demiştiniz” denilmesi üzerine Yapıcıoğu, birden fazla teklifin bulunduğunu aktardı.

“Bugün teklif geldi mi?” sorusuna Zekeriya Yapıcıoğlu, “Biraz daha sabır. Evet, konuştuğumuz konulardan bir tanesi de seçimlerdi. Görüşmelerimiz sürecek. Netleşince, bir karar aşamasına gelince bunu paylaşacağız. Gizli saklı iş yapmayacağız” dedi. 

“Hangi ittifaka kendinizi yakın görüyorsunuz?” sorusuna Yapıcıoğlu, “Bakacağız. Zaman gösterecek.” karşılığını verdi.

Zekeriya Yapıcıoğlu, “Millet İttifakı’ndan da bir teklif var mı?” sorusu üzerine, “Detaylara şimdi girmeyeyim. Görüşmelerimiz devam ediyor. Eğer takip ederseniz kimlerle, hangi partilerle görüştüğümüzü ya da bundan sonra kimlerle görüşeceğimizi net bir şekilde görürsünüz.” ifadesini kullandı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bir başka soru üzerine, görüşmede detayların konuşulmadığını, verilmiş bir karar yokken bu detaylara girmenin doğru olmayacağını kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu