Connect with us

Ekonomi

Erdoğan ABD’de Elon Musk’la görüştü

Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere ABD’nin New York kentinde bulunan Türkevi’ne geldi.

Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir süre görüşen Musk, daha sonra binadan ayrıldı. Görüşme basına kapalı gerçekleştirildi.

İletişim Başkanlığı’ndan görüşmeyle ilgili yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Elon Musk’a Tesla’nın Türkiye’de fabrika kurması için çağrıda bulundu. 

İletişim Başkanlığı’nın açıklaması şöyle:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta Türkevi’nde Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ı kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti. TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini ifade ederek Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti.”

Devamı…