Politika

Erdoğan 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi’ne geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan’a Mustafa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş eşlik etti.

CHP Genel Merkezi’nde ki görüşme saat 16.00’da başladı.

Erdoğan ve Elitaş’ı CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Milletvekili Namık Tan karşıladı. İkili Genel Merkez’e girerken tokalaşacak poz verdi ve gazetecileri selamladı. Erdoğan ve Özel karşılamanın ardından Özel’in 12’nci kattaki makam odasına çıktı.

Erdoğan-Özel görüşmesinde Hakkari’ye kayyım atanması, emekli maaşları, asgari ücret, Adalet Bakanlığı önünde adalet nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar’ın talepleri, Osman Kavala ve Gezi tutuklularının hukuki durumu, çiftçilerin ekonomik sorunları gibi konu başlıklarının yer alması bekleniyor.

AK Parti ve CHP genel başkanları 2016’dan sonra ilk kez 2 Mayıs 2024 günü bir araya gelmişti. Bu görüşmenin ardından Erdoğan’ın da CHP’ye bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmişti. Erdoğan, en son 18 yıl önce Başbakanlığı döneminde, CHP Genel Merkezi’nin yeni binasının açılışı sebebiyle o dönemki Genel Başkan Deniz Baykal’ı ziyaret etmişti.(DUVAR)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu