Connect with us

Yaşam

Diyarbakır’da10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar şüphelisine linç girişimi

Diyarbakır’da 10 yaşındaki kız çocuğu, mahallelinin durumu fark etmesiyle cinsel istismardan kurtuldu.

Diyarbakır’da 10 yaşındaki F.A. adlı kız çocuğuna cinsel istismar girişiminde bulunan 24 yaşındaki S.Ç, mahalleli tarafından darp edilip, polise teslim edildi.

DHA’nın haberine göre, olay dün akşam saatlerinde Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’ndeki tek katlı metruk yapıda meydana geldi.

S.Ç., iddiaya göre yolda gördüğü F.A. adlı Suriyeli kız çocuğunu kandırarak metruk bir yapıya götürdü. F.A.’ya cinsel istismar girişiminde bulunan S.Ç.’yi fark eden mahalleli toplanıp yapıya girdi. Çocuğu kurtaran mahalleli, S.Ç.’yi dışarıya çıkarıp, darp etti. İhbar üzerine olay yerine polis, S.Ç’yi gözaltına aldı.

F.A. ise Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alındı.

Mahallelilerden Habib Altınsak, dün akşam saatlerinde esnaf arkadaşının iş yerinde oturduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“3-4 kişi bir kişiyi dövüyordu. Ben de ayırmak için geldim. Kız çocuğu da burada yerde oturuyordu. Niye dövdüklerini sordum. Adamın çocuğun üzerini soyduğunu ve bu nedenle onu dövdüklerini söylediler. Kız çocuğunu alıp bakkala götürdük, su verdik. Polisler geldi biz de teslim ettik.”

Mehmet Selim Dikenyol ise dün akşam sesler üzerine olay yerine geldiğini ifade ederek, “Bu yıkık evin içerisinde çıplak haldeki kızı, 25-30 yaş arasında bir kişi taciz etmiş. Linç girişimine uğramış. Bu yapı çok tehlikeli. Yıkılması için yetkilileri bekliyoruz” diye konuştu.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir