Yaşam

Diyarbakır’da doğalgaz akışı durduruldu!

Diyarbakır Doğalgaz Dağıtım (DİYARGAZ),  Diyarbakır’a gaz ulaştıran BOTAŞ boru hatlarında deprem nedeniyle hasarlar oluştuğunu; bu nedenle büyük tüketicilere gaz arzının durdurulduğunu, konutların ise tasarruflu ve bilinçli tüketmesi gerektiğini bildirdi.

İletim hatlarındaki onarım çalışmalarına BOTAŞ tarafından başlandığı ve bunun 2 gün süreceğinin tahmin edildiği ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Diyarbakır’a gaz ulaştıran BOTAŞ boru hatlarında deprem nedeniyle hasarlar oluşmuştur. İletim hatlarındaki onarım çalışmalarına BOTAŞ tarafından başlanmış olup 2 gün süreceği tahmin edilmektedir. Bu yüzden öncelikli olarak büyük tüketiciler ve sanayi tesislerinin gaz arzı durdurulmuştur. Ancak konutların doğal gaz akışının kesilmemesi için vatandaşlarımızın, şehir içi boru hattı şebekesinde kalan doğalgazı tasarruflu ve bilinçli tüketmesi gerekmektedir. Bu yüzden, iki gün süreyle gündüz saatlerinde zorunlu haller dışında tüketim yapılmaması, ısınma amaçlı cihazların (kombi vs.) akşam 19:00 ‘dan başlayarak 22:00’ a kadar kullanılması ve hayati önem haricinde doğal gaz tüketimi gerçekleştirilmemesini tüm abonelerimizden önemle duyuruyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu