Politika

Diyarbakır’da CHP’den istifa eden 50 kişi MHP’ye katıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Başkanı Miktat Arslan, CHP’den ayrılan 50 kişinin partilerine katıldığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Çermik İlçe Başkan yardımcısı Enver Çetinkaya ve beraberindeki 50 kişi partisinden istifa ederek MHP’ye katıldı. MHP’nin Diyarbakır il teşkilatında yapılan törenle eski CHP’lilere MHP rozeti takıldı. Törenin ardından CHP’liler bozkurt işareti yaparak poz verdi.

Geçtiğimiz ay MHP’nin Diyarbakır İl Başkanlığına atanan Miktat Arslan, partiye katılım gösterenlere teşekkür ederek, “Çermik İlçemizde CHP ilçe yöneticisi Enver Çetinkaya ve beraberindeki 50 kişi partimize katıldı. Yapacağımız çalışmalarla birlikte teşkilatlarımız ile birlikte partimize Diyarbakır’da inşallah hak olduğu yere getireceğiz” şeklinde konuştu.

MHP’ye katılan CHP Çermik İlçe başkan yardımcısı Enver Çetinkaya ise, “İnşallah bu katılım bizim için ve ilçemiz için iyi olacaktır. Milletimize ve vatanımıza hayırlı olsun. Hizmet için geliyoruz, başkanımız sayesinde ayakta duracağız” diye konuştu.

MHP’nin kapısına kilit vurulmuştu

Bu arada MHP Genel Merkezi geçtiğimiz Haziran ayında beklenmedik bir kararla Diyarbakır il teşkilatının kapısına kilit vurmuştu. Bir gün sonrada eski İl Başkanı Cihan Kayaalp bir erkek çocuğuna ‘istismar’ suçundan tutuklanmıştı. Hakkında 20 yıl hapis istemiyle dava açılan Kayaalp geçtiğimiz günlerde beraat etmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu