Connect with us

Yaşam

Diyarbakır’da biyopsi için gittiği hastanede öldü

Diyarbakır’da 16 yaşındaki Şeyhmus Tekin, boyundaki şişlikten biyopsi alınırken, yaşamını yitirdi. Savcılık soruşturma başlattı.

 Diyarbakır’da yaşayan 16 yaşındaki Şeyhmus Tekin, boynunda şişlik şikayeti ile özel bir hastaneye başvurdu. Şişlikten biyopsi alınması için narkoz verilen Tekin’in durumu ağırlaştı. Buradan Çocuk Hastanesi’ne sevk edilen Tekin’in kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Doktorların müdahalesine rağmen, Tekin hayata döndürülemedi.

‘Hastanenin ihmali var’

Şeyhmus Tekin’in amcası Hamdullah Tekin, “Boynundaki şişlik için özel hastaneye götürdük. Film çektiler, ameliyat olunması gerektiği söylendi. İki gün sonra biyopsi için hastaneye götürüldü. Narkoz verdiler, bu sırada kalp krizi geçirdiği bilgisi verildi. Yarım saat sonra fenalaştı. Tekrar film çektiler, kitle aşağı inmiş damarları tıkanmış dediler. Çocuk Hastanesi’ne gönderdiler. Orada kalp krizi geçirdiğini öğrendik. Çocuk Hastanesi’nde hayatını kaybetti” dedi.

Otopsi raporunu bekleyeceğiz

Hamdullah Tekin, yeğeninin ölümünde özel hastanenin ihmali olduğunu iddia ederek, “Otopsi raporu verildikten sonra suç duyurusunda bulunacağız. Ne olduysa özel hastanede oldu” dedi.

Ağabeyinin yanında çalışıyordu

16 yaşındaki Hamdullah Tekin’in lisede okulu bıraktığı, ağabeyinin yanında çalıştığı öğrenildi. Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz hastane yetkilileri, açıklama yapmak istemedi.(AMİDA)

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir