Yaşam

Diyarbakır’da 6 kişinin saldırına uğrayan şahıs ağır yaralandı!

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 6 kişinin saldırısına uğrayan Ekrem Çelebi ağır yaralandı. Hastanede yaşam mücadelesi veren Çelebi, takip edildiğini belirterek savcılığa başvurmasına rağmen önlem alınmadığı öğrenildi. 

Çınar ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle karşı karşıya gelen taraflar, kadastro ekipleri tarafından yapılan tespite itiraz sonucunda mahkemelik oldu. Arazi anlaşmazlığı nedeniyle davacı olan taraflardan Ekrem Çelebi, davalı olan karşı tarafın saldırısına uğradı. Eylül ayında Ekrem Çelebi ile taraflar arasında yapılan arazi keşfi sırasında iki taraf arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle davacı olan Ekrem Çelebi, 6 kişi tarafından takibe alındı.

ÇEKİÇLİ SALDIRIYA UĞRADI 

2 ay boyunca takip edilen Çelebi, 28 Kasım Pazartesi günü saat 09.00’dan ilçeden çıkıp Diyarbakır’a geldikten sonra 09.30’da Diyarbakır İlçe Otogarı’nda kalabalık bir grubunun saldırısına uğradı. Saldırganların demir çubuk, sopa, silah dipçiği ve çekiçli saldırısına uğrayan Ekrem Çelebi, başına aldığı darp sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Çelebi’nin yoğun bakımda tedavisi devam ederken, 29 Kasım’da beyin ameliyatı geçirdi. Başına aldığı çekip darbeleri sonucu kafa kemiği beynine saplanan Çelebi’nin hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.

ÖLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜP BIRAKTILAR 

Dün gece hastanede polislerce ifadesi alınan Ekrem Çelebi, fotoğraflardan kendisine saldıran kişileri tespit ederek, saldırganların son çekiç darbesinden sonra yere yığıldığını ve yerdeyken bir kişinin, “tamam öldü” dedikten sonra dağıldıklarını belirtti. 

Çelebi’nin yakınları ise çevredeki güvenlik kameralarından aldıkları görüntüler ile emniyete giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. (MA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu