Yaşam

Diyarbakır’da 5 günde 3 kardeş öldü

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde A.G isimli kadının zorla kaçırılması üzerine çıkan kavga, 3 kardeşin canına mal oldu. 2 kardeş bıçaklanarak öldürüldü, ağabeylerinin ölüm haberini alan A.G de intihar etti.

 Olay Ergani Adnan Menderes Mahallesi Sirmen Caddesi’nde 25 Kasım günü meydana geldi. Edinilen bilgilere göre akraba olan iki aile arasında “kız kaçırma” meselesi yüzünden tartışma çıktı. Aileler arasında başlayan sözlü tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü.

İki kardeş öldürüldü

Kavgada Ş.Y.G olay yerinde hayatını kaybederken, kardeşi M.Ş.G ağır yaralı olarak Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 4 gündür yaşam mücadelesi veren M.Ş.G de dün hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden M.Ş.G Ergani’nin Ahmetli (Pir Ahmet) Köyü’nde ağabeyinin yanında toprağa verildi.

Kız kardeşleri intihar etti

Kaçırılan A.G isimli kadın ise, dün gece ağabeyleri Ş.Y.G ve M.Ş.G’nin ölüm haberini aldı. 18 yaşındaki A.G dün intihar ederek yaşamına son verdi.

1 kişi tutuklandı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile başlatılan soruşturma kapsamında şüpheliler, A.G., E.G., M.G., F.G. ile M.G önceki gün gözaltına alındı. Emniyetteki ifade işlemlerinin ardından şüpheliler Adliyeye götürüldü. Mahkeme M.G’yi tutukladı, 4 kişinin ise tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Jandarma sevk edildi

ahmetli-koyu.jpg

Jandarma ekipleri, akraba olan iki aile arasında olayların büyümemesi için 4 günden bu yana Ahmetli (Pir Ahmet) Köyünde geniş güvenlik önlemi alıyor. Köydeki gergin bekleyiş sürüyor. (AMİDA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu