Yaşam

Diyarbakır Türkiye- İskoçya maçına hazır

Diyarbakır, bu akşam tarihinde ilk defa bir milli maça ev sahipliği yapacak

Dünya Kupası arasında iki hazırlık maçı oynayacak olan A Milli Takım, ilk mücadelesinde bu akşam İskoçya ile karşılaşacak. İstanbul’daki hazırlıklarını tamamlayarak Diyarbakır’a gelen ay-yıldızlılar, maçın oynanacağı Diyarbakır Stadyumu çimlerinde Teknik Direktör Stefan Kuntz önderliğinde ilk bölümü basına açık olarak çalıştı. Gruplar halinde top çalışması yapan milliler, daha sonra ısınma hareketleriyle idmanı sürdürdü. Daha sonra futbolcularla kısa bir toplantı yapan Kuntz, basına kapalı olan bölümde İskoçya maçının taktiği üzerinde duruldu.

Öte yandan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Türkiye-İskoçya milli takımları arasında oynanacak özel futbol karşılaşması öncesinde stadyumda yürüttüğü çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, çevre düzenleme ve bitkilendirme çalışmaları kapsamında 45 bin metrekare alana sahip Diyarbakır Stadyumu’nun etrafını tamamen yabani otlardan arındırdı. Stadyum çevresi ile bağlantı yollarına farklı tür ve renklerde 50 bin  kışlık mevsimlik çiçeği toprakla buluşturdu.

Diyarbakır’a Türkiye-İskoçya arasında oynanacak milli maç için kentte gelen İskoç taraftarlar giydikleri Kilt kıyafeti, yerli halkta giydiği Şal u Şepik’in bir araya gelmesiyle dün Diyarbakır sokakları renkli görüntülere sahne olmuş,Sur sokaklarında çaldıkları Gayda ile sokaklar şenlenmişti.

Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak karşılaşma buugün saat 20.00’de başlayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu