Connect with us

Kültür & Sanat

Diyarbakır, ilk defa İstanbul’da tanıtılacak!

Diyarbakır Dernekleri Federasyonu(DİYARDEF) tarafından 3-6 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da, “Diyarbakır Tanıtım Günleri” düzenlenecek. Böylelikle Diyarbakır ilk defa İstanbul’da tanıtılmış olacak.

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki bir restoranda kentteki gazetecilerle bir araya gelen DİYARDEF Başkanı İbrahim Yalçıntepe, “Benim adım Diyarbakır, Soyadım Türkiye” sloganıyla İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek Diyarbakır Tanıtım Günleri hakkında bilgi verdi.

Yalçıntepe, “Katılımcı olarak başta Diyarbakır valiliği, Diyarbakır Büyükşehir belediyesi ve Diyarbakır ilçe belediyeleri olmak üzere STK’lar, ilimizin ileri gelen işadamları, esnafları, sanatçılarımız şair yazar ve bilim ve İlim adamlarımızın katılımı ile Diyarbakır tanıtım günleri etkinliği düzenlemekteyiz.

Bu kapsamda Diyarbakır’ı Türkiye’ye ve dünyaya duyurmak ve tanıtmak amacıyla 3-6 Kasım 2022 arası İstanbul Yenikapı’da “Diyarbakır Tanıtım Günleri” düzenleme kararı aldık. Etkinlikte kültür sanat, folklor, Diyarbakır yöresel yemekleri tanıtılacaktır.

Ayrıca Diyarbakır Dernekler Federasyonu’nun merkezi İstanbul ilimizde bulunan 37 Dernek 2 Spor kulübü olmak üzere hemşeri derneklerinden oluşmaktadır. İstanbul dışında 6 ilimizde temsilciliklerimiz bulunmakta.” Diye konuştu.(MÜCADELE)

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir