Politika

Dilipak: 15 Temmuz’daki o rüzgar AK Parti içindeki birilerinin başını döndürdü

Abdurrahman Dilipak, “15 Temmuz’daki o rüzgar AK Parti içindeki birilerinin başını döndürdü. 15 Temmuz sonrası süreç maalesef doğru yönetilmedi” dedi.

Abdurrahman Dilipak, geçtiğimiz günlerde Yeni Akit’ten ayrıldığını duyurmuştu. Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren ise Dilipak’ın Ankara’yı rahatsız ettiğini lazmıştı.

Gerçek Gündem’den Elif Ünsal’a konuşan Dilipak, 30 yıldır yazdığı Yeni Akit’ten ayrılmasıyla ilgili özetle şunları söyledi:

“İlk yıllar daha olumlu ve daha heyecan verici idi. Tezkere günleri, Ergenekon – Balyoz süreci, 17/25 Aralık’a giden günler, AK Parti ile “Cemaat”in ayrışma süreci, 17-25 Aralık sonrası süreç ve bir kırılma noktası olarak 15 Temmuz… 15 Temmuz’daki o rüzgar AK Parti içindeki birilerinin başını döndürdü. 15 Temmuz sonrası süreç maalesef doğru yönetilmedi.

2019’da pandemi süreci ve katı uygulamalar birçok olumsuzluğu dışa çıkardı. AK Parti’nin bana açtığı dava ile başlayan süreç de kendi içinde başka bir tartışmayı beraberinde getirdi. Hasbiler-hesabiler, yola birlikte çıkılanlar ve yolda bulunanlar… Ve 2022 ile birlikte ekonomik kriz, mafya tartışmaları, yolsuzluk iddiaları, adalet ve aile konusunda sorunlar yaşanmaya başladı. İstanbul sözleşmesi ve Lanzarotte çerçevesinde başlayan tartışmalar bu krizi daha da derinleştirdi.

Daha çok yazacağım, konuşacağım. 14 Eylül’de Küçükçekmece 2 Asliye Ceza Mahkemesi’nde AK Parti davası var. Eylülün 15’inden sonra bu konuyu tekrar istişare edecek ve bir karar vereceğiz. Şimdilik habervakti.com’da pazartesiden sonra yazılarım çıkmaya başlayacak. Zaten kişisel web sitem dilipak.com adresinde benim yazılarım var. YouTube kanalım var, sosyal medyanın bütün mecralarında olacağım inşallah.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu