Politika

Demirtaş: PKK’nin silah bırakması için elimizden geleni yapacağız

HDP’nin tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, PKK’nın Türkiye’de tümüyle silah bırakması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “Halkımıza sözümüz olsun, çatışmadan beslenen Erdoğan rejimi sonrasında PKK’nin Türkiye’de tümüyle silah bırakması için elimizden geleni yapacağız ve mutlaka başaracağız.” açıklamasını yaptı. 

Demirtaş,”Bunları çoktan yapabilirdik ama;  Erdoğan barışı isteyenleri içeri attı, tecride aldı, partilerini kapatmaya çalıştı, belediyelerine kayyım atadı, provokasyonlarla çatışmayı körükleyip “terör” söylemi üzerinden halkı korkutup oy toplamaya çalıştı. Halen de bunu yapıyor. Sahtekarlara inanmayın, barış ve huzur mümkündür. PKK eylemsizlik kararı alıp çözüme kapı araladı. Ama ısrarla provokasyonlar yapılıyor. Allah korusun, seçimi etkilemek için birileri kan dökmeye de kalkabilir. Hep birlikte dikkatli olacağız, oyuna da gelmeyeceğiz. Lütfen unutmayın, biz barış ve demokrasi istiyoruz. Birlikte eşit ve kardeşçe yaşamak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu