Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi koronaya yakalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, koronavirüse yakalandı.

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz. Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Tayyip Beyle birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, pozitif çıkan Kovid-19 testiyle ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımını alıntılayarak paylaştığı mesajında, “Anca beraber, kanca beraber. İnşallah en kısa sürede bu hastalığı Tayyip Beyle birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın covid-19 olduklarını açıklamalarının ardından muhalefet liderleri de dahil olmak üzere siyasilerden geçmiş olsun dilekleri yapıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonrası sosyal medyada kendisine ve eşine “geçmiş olsun” dileğinde bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Kovid-19 testi pozitif çıkan Sayın Cumhurbaşkanı’mızı aradım. Kendilerine ve eşi saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’ye geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Cenabıhakk’tan kendilerine ve tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonrası kendisine “geçmiş olsun” dileğinde bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Mustafa Bey, ilginiz ve iyi dilekleriniz için Emine Hanım’la birlikte teşekkür ediyoruz. Sizlerin nezdinde ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten tüm milletvekillerimize de şükranlarımı, selamlarımı iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın testinin pozitif çıktığına ilişkin sosyal medyadan yayımladığı mesajını alıntılayarak “Sayın Cumhurbaşkanım çok geçmiş olsun. Dualarımız sizinle. Size ve kıymetli eşinize Rabb’imden acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonrası kendisine “geçmiş olsun” dileğinde bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından, “Sağ olun Fuat Bey. ‘Geçmiş olsun’ dilekleriniz için sizlere ve kabinemizdeki tüm bakan arkadaşlarıma, eşim Emine Hanım’la birlikte şükranlarımızı ifade ediyoruz.” paylaşımını yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Geçmiş olsun Sayın Cumhurbaşkanım. Size ve eşiniz Saygıdeğer Hanımefendi’ye acil şifalar diliyorum. Milletimizin duaları sizinle.” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’ye geçmiş olsun, Allah’tan acil şifalar dilerim.” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen “Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Milletvekilleri Ortak Toplantısı”nın ilk gün çalışmalarının sonunda gazetecilere açıklamada bulundu. Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve muhterem eşine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendisinin açıklamalarını yapmış olduğumuz toplantı esnasında aldık. Cenabıallah’ın şifalar vermesini temenni ediyorum. Biraz sonra da kendilerini arayacağım inşallah. Geçmiş olsun dileklerimizi ileteceğim parti olarak.” dedi.

Alınan bilgiye göre açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayan Bahçeli, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a acil şifa dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonrası kendisini arayarak “geçmiş olsun” dileğinde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum.” paylaşımına yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Meral Hanım, eşim Emine Hanım’la birlikte iyi temennileriniz için teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Saygıdeğer Cumhurbaşkanı’mıza ve eşleri Hanımefendi’ye ailece ve camiamız adına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, kısa zamanda hastalığı atlatmaları için duamızla Yüce Allah’tan acil şifalar niyaz ederim.” mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Mustafa Bey, dualarınız ve iyi temennileriniz için teşekkürlerimi sunuyor, sizleri muhabbetle selamlıyorum. Sağ olun.” ifadelerine yer verdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ve Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de Erdoğan çiftine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonrası kendisine ve eşi Emine Erdoğan’a “geçmiş olsun” dileğinde bulunan siyasi parti liderlerine teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’e, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’a, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’a ve HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’na ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aslında bugün Zonguldak’a gelmeyi planladığını aktararak, şunları kaydetti:

“Dün akşam Kovid-19 olduğunun anlaşılması üzerine bizi görevlendirdi. Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir, bakanlarımız, milletvekillerimiz, genel başkan yardımcılarımız olarak daha önce planlanan buradaki Kilimli-Zonguldak tünellerini, kavşaklarını ve diğer birçok 84 eserin açılışını gerçekleştirdik. Kendisiyle de bu sabah görüştüm. Kovid-19 olunca herkese karantina var. Cumhurbaşkanı bundan muaf değil. Dolayısıyla bu süreci evinde Hanımefendiyle beraber geçirecekler. Sağlık durumu gayet iyi, bir sıkıntı yok. Gelmiş geçmiş olsun diyoruz. Bu bela da inşallah memleketimizin, milletimizin başından tüm dünyanın başından tez zamanda defolur. Böylece normal hayata dönmüş oluruz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, mesajında “Sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve değerli Hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Şifa dileklerimiz ve dualarımızla…” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, paylaşımında, “Rabb’im tez zamanda şifa versin, sizi başımızdan eksik etmesin Sayın Cumhurbaşkanım. Allah’ın izniyle birçok virüsü alt ettiğiniz gibi bu virüsü de birkaç güne alt edeceksiniz. Bu milletin bu ümmetin duaları sizinle.” ifadelerine yer vererek, Emine Erdoğan’a da ayrıca geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın da “Dualarımız sizinle efendim” paylaşımıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın mesajını alıntılayarak, “Allah razı olsun Ali Hocam… Dua ve temennileriniz için eşim Emine Hanım adına da teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı ve Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi’ye de ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ülkemizin dört bir yanında görev yapan belediye başkanlarımıza, valilerimize, kaymakamlarımıza, muhtarlarımıza iletmiş oldukları ‘geçmiş olsun’ mesajlarından dolayı eşim Emine Hanım ve şahsım adına teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu