Connect with us

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyarbakır Cezaevi bugün itibarıyla Kültür ve Turizm Bakanlığımıza devredildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Diyarbakır Cezaevi) Adalet Bakanlığı cezaevini tamamen boşalttı. Bugün itibarıyla cezaevi Adalet Bakanlığımızdan Kültür ve Turizm Bakanlığımıza devredildi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Çevre Yolu, TOKİ 1525 konut, 17 iş yeri, bir cami, büyükşehir yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi huzur adası yapmak için çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirmemize terör örgütleri ve onların iplerini elinde tutan emperyalist zorbalar engel olamayacak.” diye konuştu.

Erdoğan, “Nerede bu Batı’nın insan hakları savunucuları? Benim Diyarbakır annesi kardeşlerim bunlara prim vermediler, dik durdu, eğilmedi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte zulümlere, kötü hatıralara konu olan Diyarbakır Cezaevi binasının hem hafıza hem de farklı alanlarda faaliyet yürütme mekanı olarak hizmet vereceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Diyarbakır’ın rengi, PKK’nın istismarı veya HDP’nin sapkınlığı değildir. Bugün sizlerle sergilediğimiz işte bu kardeşliktir, muhabbettir, beraberliktir.” dedi.(AA)

Devamı…