Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Afrika ülkesini ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal ve Gine Bissau’yu ziyaret edecek. Erdoğan’ın Afrika turu yarın başlayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20-23 Şubat’ta Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal ve Gine Bissau’yu ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretleri kapsamında yapılacak resmî görüşmelerde, ikili ilişkiler tüm yönleriyle ele alınacak, Türkiye ile bu ülkeler arasındaki iş birliğinin her alanda geliştirilmesi imkânları üzerinde durulacak” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal’in başkenti Dakar’da, bir Türk firması tarafından inşa edilen 50 bin kişilik Dakar Olimpik Stadyumu’nun açılış törenine, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ve davetli diğer ülkelerin devlet başkanlarıyla birlikte katılacak.

Erdoğan’ın burada diğer liderlerle de görüşeceğini aktarılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu kapsamda katılımcı ülke liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de planlanıyor. Ziyaret vesilesiyle Dakar Büyükelçiliğinin yeni binasının resmî açılışı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gine Bissau’yu ziyareti, Türkiye’den bu ülkeye Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmî ziyaret olacak” ifadelerine yer verildi. (Haber Merkezi)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu