Dünya

Çin’de uçak kazasından kurtulan olmadı

Çin devlet medyası dün meydana gelen uçak kazasından kurtulan olmadığını duyurdu. Dokuzu mürettebat olmak üzere 132 kişiyi taşıyan Eastern Havayollarına ait uçak dün ülkenin Guangxi eyaletinde düşmüştü.

Çin’de China Eastern Havayolları’na ait 123’ü yolcu ve 9’u mürettebat olmak üzere 132 kişiyi taşıyan yolcu uçağı kazasına ilişkin ayrıntılar açıklanıyor. Çin devlet televizyonu düşen uçağın enkazında yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucu kurtulan olmadığını duyurdu.

Ekiplerin kazanın nedenini öğrenmek için kara kutuyu arama çalışmalarını sürdürdüğü aktarıldı. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in ise kazanın detaylarının araştırılması için talimat verdiği Çin basınında yer aldı. 

Çin Sivil Havacılık İdaresi dün yaptığı açıklamada, China Eastern Havayolları’na ait 123’ü yolcu ve 9’u mürettebat olmak üzere 132 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağının ülkenin güneyindeki Guangşi Cuang Özerk Bölgesi’nde kaza yaptığını duyurmuştu. Bölgeye bağlı Vucou şehrinin Tıng ilçesi kırsalında dağlık bölgede düşen uçağın, Yünnan eyaletinin merkezi Kunming’den, Guangdong eyaletinin merkezi Guangcou’ya sefer düzenlediği aktarılmıştı.

6 YILDAN FAZLA SÜREDİR UÇUYORDU

Şanghay merkezli China Eastern, 248 destinasyona hizmet veren çok sayıda iç ve dış hat işleten Çin’in en iyi üç havayolundan biri.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu