Dünya

Cemal Kaşıkçı’nın gazetesi Washington Post’un yumruk tepkisi: Utanç verici

ABD Başkanı Joe Biden, 15 Temmuz (dün)Suudi Arabistan’a başkanlık görevine geldiğinden beri ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi. Joe Biden, Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile yaptığı birebir görüşmede selamlaşmak amacıyla yumruk tokuşturdu. Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine İstanbul’un Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda Suudi yetkililer tarafından katledilen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın çalıştığı The Washington Post gazetesi CEO’su Fred Ryan tepki gösterdi: “Utanç verici.”

ABD Başkanı Joe Biden Suudi Arabistan ziyareti kapsamında Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile görüştü. Görüşme öncesinde Biden ile Muhammed bin Selman el sıkışmak yerine, yumruk tokuşturdu. Bu samimi görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine The Washington Post çalışanları ve gazetenin CEO’su tepki gösterdi. ABD Dışişleri Bakanlığı raporuna göre Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın emriyle öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı, The Washington Post gazetesinde yazıyordu ve bu gazetede yazdığı, Prens Selman’ı eleştirdiği köşe yazılarıyla gündeme geliyordu.

The Washington Post gazetesinin CEO’su Fred Ryan yaptığı açıklamada Biden’a tepki gösterdi: “Başkan Biden ve Muhammed bin Selman arasındaki ilk yumruk, el sıkışmadan daha kötüydü, utanç vericiydi. Muhammed bin Selman’a aradığı haksız kefareti sağlayan bir yakınlık ve rahatlık düzeyini yansıttı.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu