Yaşam

Canlı yayında Türk-Kürt tartışması! Ekinci stüdyoyu terk etti

Flash TV’de yayınlanan bir programda Kürt-Türk tarışması çıktı. Şarkıcı Tuğba Ekinci, “Türkiye Cumhuriyeti’nde Kürdüm de derken Türk’üm demeyi bileceksiniz” dedi. Diğer konukların tepki göstermesi üzerine Ekinci stüdyoyu terk etti.

Flash TV’de canlı yayınlanan Al Sana Haber programında Diyarbakırlı sosyal medya fenomeni Ece Ronay, Muşlu şarkıcı Nihat Doğan, Karslı şarkıcı Tuğba Ekinci programın moderatörü Seyhan Soylu arasında “Kürt’üm-Türküm” tartışması yaşandı.

Mehmet Ali Erbil ile yaşadığı polemik nedeniyle bazılarının kendisini “PKK üyesi” olmakla suçladığını söyleyen Ece Ronay, “Sırf Kürt olduğumdan dolayı ayrımcılık yapıyorlar, benim PKK ile ne ilgim olabilir. Ben siyasetten dahi anlamam” dedi.

Ronay’ın sözlerinden sonra araya giren Nihat Doğan ise, “Ece Ronay’ı giydiği kıyafeti, müziğini eleştirebilirsiniz ama Kürt kimliği üzerinden kıza itibar suikastı yapanlar, sadece Kürt olduğu için bir terör örgütü ile bağdaştıranlar ve linç etmeye çalışanların karşısındayım. Yeter artık. Ben Kürt’üm ırkımla da gurur duyuyorum. Değil bir defa, ben bin defa dünyaya gelsem Kürt Fatma’nın, Muşlu Kürt Fadıl’ın oğlu olarak dünyaya gelmek isterdim” diye konuştu.

Doğan’ın sözlerine sinirlenen Tuğba Ekinci ise Türk Bayrağı açarak “Biz de Türk’üz Nihat bey hayırdır bir dakika bayrak tutarken bunu söyle” ifadelerini kullandı.

Ekinci’nin bu hamlesine sinirlenen Nihat Doğan ise “Tuğba Ekinci bayrağı tutmaya gerek yok, bu bayrak başımın üzerinde. Bu bayrak Türk’ün ve Kürt’ün, Arap’ın da bayrağıdır. Bırakın artık şu ırkçılığı. Hep Kürt’ün yanında bir bayrak tartışması, vatan dayatması , Atatürk’ü de andık şimdi bu yaptığın şey yanlış” diyerek tepki gösterdi.

Tuğba Ekinci ise “Türkiye Cumhuriyetinde Kürt’üm derken Türk’üm demeyi bileceksiniz, Alevi de olsan, Türk’üm ama Aleviyim de” şeklinde konuştu.

Moderatör Seyhan Soylu’nun da araya girip Doğan ve Ronay’a destek vermesi üzerine Ekinci, canlı yayını terk etti.

İşte o konuşmalar:

dmr

her şeyiniz lafta ne dininiz ne idelojiniz,nede kültürünüzü benimsediniz şu şekil şemaya tiplere baksanıza getir bir gavurla yanyana koy kimin hangi dine ırka mensup olduğunu bilemessin

ahmet

CTN

Kendni bilmez ucuz kahramanlar “İçimizde ki beyinsizler yüzünden bizi helak etme Ya Rabbi !” (A’raf Suresi, 155. Ayet)

Dogulu

Bakin hepiniz bu ahlaksız kadını biliyordunuz bu kadın show yapiyor her yerde. Bir becerisi bilgisi ahlak değeri yok ayrıca düzgün sleviletide rencide ediyor.tek kelime bu kafin p..lik.hepiniz biliyorsunuz.nihata gelince nihat pkk li değil. Hemen insanlari kategorize etmeyin ezbere.nihat biraz patavatsizdir.doğru fakat kimseye 10 kasimi dikta ettiremezsiniz nedir saat 9.05 bu büyük bir yalan biliyorsunuz .Atatürkün kimse gece saat kaçta öldüğünü bilmiyor.neyseyani siz zorla 10 kadimi bize dayanıyorsunuz. Unutmayın bu ülkenin çimentosu müslüman kürtlerdir inan bana türklerden daha çok vatan severler fakat bazı soytarılar habire bizleri otekilestiriyorlar. Günah yazık sizi bizi kıyamet gününde amellerimizle sorguya çekileceğiz ırkımızla değil.hele bir bakin asker kaçakları hangi ırktan hangi mehzrpten ?

Mehmedi

Ekinci tam bi ka..r türklük buna kaldıysa vay memleketin haline..

Ziya

Eline yüreğine sağlık tuğba hanım eğer şarlatanlar anladı ise gerçi onlar her şey anlıyoruz diyorlar ama bir b… anlamıyorlar çağdaş laik yo… tayfası

dürüst

BIRAKIN TÜRKLÜĞÜ, BUNLARIN SAVUNDUĞU İNSANLIK DEĞERLERİNDEN İYİ BİR ŞEY ÇIKAR MI.????

Tarık

Türkü kürtü bilmem de hepsinin bir ortak yanı var ama rtük müsaade etmez söylemeye..

akif

tuğba ekinci denilen bölücü ya..tık aslında ne Türk ne kürt nede azeridir, bu yaratık ülkeyi karıştırmak için görevlendirilmiş bir şowmendir, utanmadan da asker elbisesi giyerek şow yapmaktadır.

Efe

Millet gider Aya , biz gideriz yaya. Bu dünya üzerinde herkes bir yerden bir yere göç etmiştir. DNA larında bir araştırma yapsalar ne oldukları ortaya çıkar. İlk önce insan olmak önemli, hoş görü, sevgi saygı…Vatan toprakları içerisinde hangi etnik kökenli olursa olsun. Ay yıldızlı bayrağımızı , canı pahasına sahip çıkabiliyor ise bu TC Vatandaşı dır. Bu vatan hepimizin. Suriye’deki durumu görün…Bir çoğunun ellerinde ne vatanı kaldı ne bayrağı.

Zekeriya

Senin her şeyin var saymana gerek yok olmayan tek şey sende şeref yok şerefin yoksa diğerleri sende zaten bişey ifade etmez.

Barış

Bu CHP zihniyeti asla değişmeyecek bunlar mesebçilik yaparak çatışma çıkartmak istiyorlar yüz yıllardır bu topraklarda hep birlikte yaşayan ve kürt sorunu bu iktidar döneminde son bulmuşken birileri hep bu mesebçilik yaparak kaos yaratmak peşinde bu zihniyete asla fırsat verilmemeli

Anadolulu

Ne şucu ne bucu güzel kardeşlerim. Çimento İSLÂM dır. Sen islamı aradan çeker alırsan işte böyle şaçma sapan tartışmalar çıkar.Türk Türktür.Kürt te kürttür.Laz laz dır Çerkez çerkezdir.Abaza abazadır.Gürcü gürcüdür.vs. vs vs Bütün bunlar bizi biz yapan güzelliklerdir. Ama birleştirici yegane ortak unsur İslam. dır. Üzerinde yaşadığımız ortak vatanda TÜRKİYE dir.

kardeş

Türkiye de hiç bir zaman türklerle kürtler düşman olmamıştır. Birbirleri hakkında iyiden başkasını istememiştir. Birbirlerinin müslüman kardeşleridir. Dillerini hiç bir zaman inkar etmemişlerdir. Ayrılıkçılık dillere ,dinlere müdahale baskı ancak Siyonist batı uşağı olan kripto CHP li lerin işi olmuştur.Şimdide o güruhun çalışmalarından bir parça seyrediyoruz.Acilen müdahale edilmeli HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK ETMEK ten bu kanal kaptılmalıdır.ACİLEN SAVCILIK VE RTÜK

M d

Üç soytarı çıkmış tamamen gündem olmak için sinir uçlarımızla oynuyorlar. Aklı selim KÜRT ,TÜRK veya ARAP etnik kökeni ne olursa olsun kimse bu oyunlara gelmez. Bu arada Gavur (amerika,batı dünyası,israil)girdimi bir memlekete ırkına bakmadan zulmediyor katlediyor. Çünkü onlara göre ırkı ne olursa olsun hepsi MÜSLÜMAN.

İHSAN POLATOĞLU

DİZİLERE HAKARET EDEN AKİTİN YAPTIĞI HABERE BAK

Sedat X

Bu programı daha doğrusu provokasyonu yapan kanal yönetimi, editör ve konuklar hakkında devlet gereğini yapmazsa, daha böyle çok provokasyonlar yapılır, ve Allah muhafaza önü alınamaz olaylar çıkar. Burdan içişleri bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya sesleniyorum. Bu olayın arkasını araştırsın, BURNUMA ÇOK KÖTÜ KOKULAR GELİYOR.

midyat’lı

bu hanım efendinin geçmişini araştırın ya rum ya rus çıkar şı..ık gerçek imanlı insan ırkçı olamaz Türkiye Cumhuriyetin de yaşayan her kes Türkiye vatandaşıdır Devletini de Bayrağını da sever Hükümete yöneticilere ve ana yasaya saygı göstermek zorundadır? ama lafla hiç bir insanın etnik kökeni değişemez Türk Kürt Arap laz çerkez boşnak neyse hepimiz kardeşiz ve beraberiz sadece içimizde satılmış yahudi çocukları ve satılmışlar var ve bütün sıkıntıları yaratan bunlardır terörün ana kaynağı da bunlardır.

oyun kuran

bu alcak ekinci kendi ülkesinin tarihi eserlerini kaçıran kişi ile roportaj yaparken üstünü kapatan degil mi alevi oldugunu ifade eden şahıs halis muhlis ermenidir

RI

Soyadı türkkan olan kişi hareketiyle ne yaptı? PKK ya hizmet etti. İslam aleminin kurtuluşu güzel ahlak ve birlik omaktadır….

Mustafa

Mayamiz İslam müslüman olmayan kim olursa olsun

Askerimize kurban olsun

yaptıkları düpedüz İngiliz uşakligi

Ahmet

Kürt olmak başka Ne mutlu Türküm diyebilmek başka Nihat Doğan gibi pkklı olmak daha bir başka Türküm demek bu vatana bağlı bir ferdim demektir Kürt olanda Arnavut Boşnak olanın dediği gibi Türküm diyebilmeli ama samimi olmayanlar Kürdüm der durur…anlatamadık Türküm derken ırktan bahsedilmiyor bu vatanın can ferdi olmaktan bahsediliyor fert dahi olmayanlar bunu anlayamaz…

Nur

Tc topraklarında yaşayan azınlıklar özellikle ayrılıkçı kürtler sizi burada tutan yok ayrıca size bayılmıyoruz iyice sıktınız sınır kapıları size sonuna dek açık çok mutlu oluruz gitmenizden

Dogulu

Sizin gobi zibidiler bu ulkede kurtleri inkar edemezler neymis turkmus aleviymis .bende kurtum sunniyim ve asla turk degilim.bu alevilikte moda olmuş terbiyesiz bu hatasız kadın.bskin bu ülkede gerçekten kurtlerin nüfusu türklerden çoktur.bosnak türk arnavut türk çerkez türk avşar türk abaza türk 36 etnik gurub tek kürtlere karşı türk oluyorsunuz niye o zaman niye boşanayım arnavutum cerkezim diyorsunuz.insallah bir gun bu ülkeyi müslüman kürtler yoneteck

Taraflı

Katılımcılara bak, seviyeye bak!!!!!!!!

mert

biri alevi diğeri pkk yandaşı ikiside sınır dışı edilsin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu