Kültür & Sanat

Bugün Tamamen Tanınmayan Çocuk Oyuncular

Oyunculuğa başlamak herkes için zor olabilir. Birçok aile, çocuklarını genç yaşta mesleğe sokar ve birçok çocuk, oyuncuların büyüdüklerinde yaşadıklarından farklı zorluklarla yüzleşmek zorundadır.

Bu çocuk oyuncular, oyundaki en büyük isimlerden bilgi alarak hayatlarının tadını çıkardılar. Ama bu bir zamanlar tanıdık yüzlere ne oldu? Hala dışarıdalar, bugün sevdikleri şeyi yapıyorlar – artık onları tanımasanız bile.

Taliesin Jaffe

Taliesin Jaffe’nin ilk oyunculuk kariyerinde, 1983’ün hit filmi Mr. Mom’da Kenny Butler’ı canlandırdı . Dört yıl sonra, Suzanne Somers’ın Three’s Company’den bu yana ilk gösterisi olan She’s the Sheriff’in kadrosuna katıldı . Gösterinin ikinci sezonun ardından iptal edilmesinden sonra, Jaffe daha çok okula odaklandı.

Bugün Jaffe, dünyanın en tanınan seslendirme sanatçılarından biridir. Onun rolleri de Flash vardır Adaletsizlik 2 ve Street Fighter içinde Blanka serisi. D&D topluluğu için, çoğunlukla son derece başarılı olan Critical Role adlı dizideki çalışmalarıyla tanınır.

Soleil Ay Kızartması

Soleil Moon Frye, Punky Brewster unvan rolünü kapmak için 3.000 genç kıza karşı yarıştı. Gösterinin popülaritesi, aktrisin The St. Tammany Miracle ve You Ruined My Life’da film rolleri almasına yardımcı oldu . 1986’da Frye, Televizyon Dizisinde Oynayan En İyi Genç Kadın Oyuncu dalında Genç Sanatçı Ödülü’nü kazandı.

Son zamanlarda, Frye dört çocuğuna bakmakla meşgul. Dolu bir evde bile, oyuncu konserler için hala zaman buluyor. 2013 yılında TLC’nin Home Made Simple programına ev sahipliği yaptı NBC’nin Peacock yayın hizmetinde yakında çıkacak bir yeniden başlatma dizisi için Punky Brewster rolünü yeniden canlandırıyor.

abigail breslin

Abigail Breslin beş yaşındayken ilk filmi Signs’da rol aldı Beş yıl sonra, Little Miss Sunshine’daki çalışmasıyla Oscar adaylığı kazandı Adaylıkla, kategoride aday gösterilen en genç dördüncü kadın oyuncu oldu.

Breslin, Ender’s Game, Final Girl ve Zombieland: Double Tap ile gelen film rollerini sürdürdü . 2015 yılında Scream Queens ile yaklaşık on yıl sonra televizyona geri döndü . Aynı yıl Digital Launch Records’tan ilk albümü The World Now’ı çıkardı.

Kuzgun-Symoné

1980’lerin hayranları her zaman Raven-Symoné’yi hit The Cosby Show’da Olivia Kendall olarak hatırlayacaktır Gösterinin sona ermesinden sonra, oyuncu Hangin’ With Mr. Cooper’da bir sitcom daha kazandı İki büyük dizinin ardından, Raven-Symoné kendi sitcom’unu çıkardı – That’s So Raven.

Son yıllarda Raven-Symoné, The View’daki göreviyle TV sunucusuna geçiş yaptı 2017’de Raven’ı boşanmış bir anne olarak bulan Raven ‘s Home için Raven Baxter karakterini yeniden canlandırdı . Ayrıca animasyonlu Galaksinin Koruyucuları serisinde Valkyrie’nin seslendirme rolünü üstlendi.

Kristen Stewart

Twilight’ın küresel başarısından önce , Kristen Stewart 2002’de Panic Room’da Genç Sanatçı Ödülü’ne aday gösterilen çalışmasıyla ses getirdi. Filmden sonra, Los Angeles yerlisi Zathura: A Space Adventure, In the Land of Women  ve Speak filmlerinde dikkat çekici roller aldı .

Alacakaranlık efsanesinin sona ermesinden bu yana , Stewart’ın hala sürekli büyüyen bir portföyü var. Aktris, Lizzie, Personal Shopper ve 2019 Charlie’s Angels yeniden başlatma filmlerinde yer aldı . Stewart ayrıca Sage + the Saints ve Chvrches gibi oyunlar için müzik videoları yönetti ve romantik komedi Happiest Season üzerinde çalışıyor .

Daniel Radcliffe

10 yaşında anda, Daniel Radcliffe One BBC genç David Copperfield oynarken onun oyunculuk yaptı David Copperfield. Ertesi yıl, 2001’de Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda Harry Potter rolünü üstlendi Filmin başarısı Londralıyı bir gecede ünlü biri haline getirdi.

Harry Potter rolü bitmiş olsa da, Radcliffe son zamanlarda olgun rollerle uğraşıyor. Oyuncu, Kill Your Darlings, Now You See Me 2 ve Imperium’daki rolleriyle tiyatro ekranlarını süslemeye devam etti Radcliffe ayrıca Mucize İşçiler adlı antoloji dizisinde de yer almaktadır .

Haley Joel Osment

1994’te Haley Joel Osment , baş karakterin oğlu olarak Forrest Gump’ta izleyicilerin dikkatini çekti . Beş yıl sonra, Altıncı His’teki performansıyla işler sevimliden ürpertici hale geldi . Çalışmaları ona En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ve Altın Küre adaylığı getirdi

Osment’in ekrandaki süresi New York Üniversitesi’nin Tisch Sanat Okulu’na devam eden oyuncu tarafından kısaltıldı. Bir yetişkin olarak Osment, Silicon Valley ve The Boys’ta tekrar eden roller üstlendi Osment ayrıca, 2019’un Kingdom Hearts 3’ü de dahil olmak üzere birçok Kingdom Hearts video oyununda Sora’nın rolünü yeniden canlandırıyor.

Jonathan Lipnicki

Jonathan Lipnicki, 1996’daki Jerry Maguire’dan daha büyük bir film başlangıcına sahip olamazdı Filmin ardından, oyuncu The Jeff Foxworthy Show ve Dawson’s Creek’te tekrar eden roller kazandı . Lipnicki, 1999’daki Stuart Little ve 2002’deki devam filmiyle film başarısını sürdürdü .

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin, dört yaşında reklamlarda ve filmlerde rol almaya başladı. 1989’daki Buck Amca’nın ardından Culkin, Evde Tek Başına’da dünyanın dört bir yanındaki çocuklar için bir kahraman oldu ve ardından My Girl, The Pagemaster ve Richie Rich’teki performanslarıyla gişeye egemen oldu.

Bir yetişkin olarak, Culkin, komedi rock grubu The Pizza Underground’ın vokalisti olarak mikrofona atladı. Oyuncu aynı zamanda hicivli web sitesi Bunny Ears’ün CEO’su ve 2018’de bir Google Asistan reklamı için Kevin McCallister rolünü yeniden canlandırdı. Culkin, Adam Green’in Aladdin ve Changeland’inde küçük oyunculuk gösterileri bile buldu.

Ron Howard

1960 yılında The Andy Griffith Show’da canlandırdığı Opie Taylor rolüyle Ron Howard kapıdan içeri girdi Gösteriden yıllar sonra, 1978’de ona Müzikal veya Komedi dalında Televizyon Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre Ödülü kazandıran Happy Days’de sitcom altını kazandı.

Happy Days’in popülaritesine rağmen , Howard bugün yönetmenlik yetenekleriyle tanınıyor. 1977’deki Grand Theft Auto’dan bu yana Howard, Apollo 13 ve Da Vinci Şifresi gibi sevilen filmleri yönetti Howard’ın özgeçmişinde Hillbilly Elegy de dahil olmak üzere bir dizi başka film de var.

Mayim Bialik

Mayim Bialik, 80’lerin sonlarında MacGyver ve Webster’da tekrar eden rollerle bir elyaftı. 1990’da NBC sitcom Blossom’da başrolü kaptı. Gösteri, NBC için kaçak bir hit oldu ve ağın sitcom hakimiyetini sağlamlaştırmasına yardımcı oldu.

Bir dizi küçük rolün ardından Bialik, The Big Bang Theory’de Amy Farrah Fowler olarak yeniden gündeme geldi Performansı, Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında dört Emmy adaylığı kazandı. Fox’ta yeni bir durum komedisi olan Carla üzerinde çalışıyor .

Frankie Muniz

Frankie Muniz, Fox için Malcolm in the Middle ile büyük reytingler elde etti. New Jersey’li oyuncu, baş karakter olarak gösterdiği performansla iki Altın Küre adaylığı kazandı. Muniz’in yeteneği ayrıca Ajan Cody Banks ve 2004’teki devam filmi ile ona gişe dolarları kazandırdı.

Ortadaki Malcolm’dan sonra Muniz, otomobil yarışları ve müzik dünyalarına daldı. 2017 yılında hit realite dizisi Dancing With the Stars’a katıldı , üçüncü sırada yer aldığı . Oyuncu, Hot Bath an’ a Stiff Drink 2 ve Road to Capri filmlerinde çalışıyor .

Thora Birch

Thora Birch, altı yaşındayken Purple People Eater ile Dokuz Yaş Altı En İyi Genç Kadın Oyuncu dalında Genç Sanatçı Ödülü’nü kazandı Los Angeles yerlisi Patriot Games, Hocus Pocus ve Clear and Present Danger ile hamleler yapmaya devam etti .TV’de Birch, Day by Day ve Parenthood’un kadrosundaydı.

Birch, daha küçük yapımlara odaklanmak için daha büyük roller üstlenmekten kaçındı. Son yıllarda Winter of Frozen Dreams, Etrüsk Gülüşü ve Devlet İşleri’nde rol aldı 2019’da AMC’nin hit programı The Walking Dead’e Whisperers üyesi Gamma olarak katıldı.

Jason Bateman

Jason Bateman, Silver Spoons’daki Derek Taylor rolüyle dikkatleri üzerine çekti Artan popülaritesi, It’s Your Move adlı kendi sitcomuyla sonuçlandı 1980’lerin sonlarına doğru Bateman, The Hogan Family ve Teen Wolf Too’da boy gösteren genç bir idol oldu.

Bateman’ın kariyeri Arrested Development sayesinde yeniden canlandı Gösteri ona Televizyon Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu – Müzikal veya Komedi dalında Altın Küre kazandı. Son zamanlarda, oyuncu Netflix’in Ozark’ındaki çalışmaları için övgüler almaya devam etti Bateman aynı zamanda Showtime’ın hit dizisi Kidding’in de baş yapımcısıdır.

Anna Chlumsky

11 yaşındayken Anna Chlumsky’nin tüm dünyası My Girl ile değişti Filmin başarısı, Chicago yerlisinin My Girl 2, Trading Mom ve Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain’da başrol oynamasına yol açtı 1999’da Chicago Üniversitesi’ne gitmek için oyunculuk kariyerini bir kenara koydu.

Chlumsky, 2006 yılında 30 Rock and Law & Order’da küçük rollerle oyunculuğa geri döndü 2012 yılında Veep dizisinde Amy Brookheimer rolünü üstlendi Chlumsky’nin dizideki zamanı, Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında altı Emmy adaylığı kazandı.

Christina Ricci

Christina Ricci, 1991 yapımı The Addams Ailesi ve 1993’teki devam filmi ile Çarşamba Addams’ı beyaz perdeye taşıdı . Oyuncu, 1995 yapımı Casper’daki rolüyle korkunç eğlenceyi devam ettirdi On yılın sonuna doğru Ricci, The Ice Storm ve Buffalo ’66’da yetişkin rolleriyle ün kazandı.

Ricci, The Lizzie Borden Chronicles ve Z: The Beginning of Everything’de başrollerle daha çok televizyona odaklanıyor Televizyon kariyerine Showtime’ın yakında çıkacak olan drama dizisi Yellowjackets ile devam ediyor 2017’de Teen Titans: The Judas Contract’ta sesini Terra’ya ödünç verdi.

Tiffani Thiessen

Tiffani Thiessen’in mankenlik kariyeri, gençlik komedisi Saved by the Bell’de Kelly Kapowski rolünü almasına yardımcı oldu Bir gençlik dizisinde yer almak yeterli olmadığı için, oyuncu Valerie Malone olarak 90210 Beverly Hills’e gitti . Thiessen kolayca on yılın en büyük genç idollerinden biri oldu.

Bugün, Thiessen hala çeşitli rollerin yolunu buluyor. Altı sezon boyunca ABD’de White Collar dizisinde etkinlik planlayıcısı Elizabeth Burke’ü canlandırdı 2018’den beri , hizmet için ilk çok kameralı sitcom olan Netflix’in durum komedisi Alexa & Katie’nin bir parçası.

Anna Paquin

Anna Paquin, The Piano’da oynamadan önce çok az oyunculuk tecrübesine sahipti Flora McGrath’ı canlandırması ona En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar kazandırdı. Şimdiye kadarki en genç ikinci Oscar kazananı olan Paquin, X-Men film dizisinde Rogue olmadan önce Amistad ve Hurlyburly’de rol aldı.

Paquin , HBO’da yedi sezon süren True Blood ile küçük ekrana sıçradı. Kanadalı oyuncu bunu The Affair ve Alias ​​Grace’deki rollerle takip etti Son zamanlarda, Paquin, Martin Scorsese tarafından yönetilen Netflix’in The Irishman’inde yer aldı .

Drew Barrymore

Oyuncu bir aileden gelen Drew Barrymore, kariyer yolunu onun için yazmıştı. 1982’de ET the Extra-Terrestrial ile Barrymore tüm zamanların en karlı çocuk oyuncularından biri oldu. 80’ler ayrıca Babes in Toyland ve Firestarter’da başrol oynayan aktrisi buldu.

Son zamanlarda Barrymore, içerik üretmeye daha fazla odaklanmak için daha az rol üstleniyor. Barrymore yıllar içinde Animal ve Whip It filmlerinin yapımcılığını yaptı Son rollerinden bazıları, Netflix’in korku-komedisi Santa Clarita Diet’teki Sheila Hammond ve romantik komedi Blended’daki Lauren Reynolds’dur.

Danica McKellar

Danica McKellar, The Wonder Years’daki Winnie Cooper rolü için kız kardeşi Crystal ile yüzleşmek zorunda kaldı Gösteri sona erdiğinde, McKellar Babylon 5 ve Walker, Texas Ranger’da küçük roller aldır.

McKellar bugün oyunculuk yapmaya devam ediyor, ancak esas olarak bir matematik sihirbazı olarak biliniyor. Yıllar boyunca, 2012’nin Girls Get Curves: Geometri Takes Shape’i de dahil olmak üzere matematik hakkında birkaç kitap yazdı Seslendirme sanatçısı olarak McKellar ayrıca Judy Jetson ve Miss Martian’ın seslerini de sağlıyor.

Fred Savage

80’lerde her erkek Fred Savage olmak isterdi. Gönderen Prenses Gelin için Sihirbazı, Şikago aktör sıcak emtia oldu. Çoğu insan onu hit TV programı The Wonder Years’daki Kevin Arnold rolüyle hatırlıyor.

Yıllar geçtikçe, Savage dikkat çekici rollerle kendini tekrar spot ışığında buldu. 2015 yılında Fox’un The Grinder filminde rol aldı ve ona Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu dalında Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü adaylığı getirdi. 2018’de The Princess Bride for Once Upon a Deadpool’daki rolünü tekrarladı.

Andrea Berber

Andrea Barber muhtemelen her zaman Full House’dan Kimmy Gibbler olarak bilinecek , ancak kariyerine 80’lerin başında başladı. 1982’den 1986’ya kadar hit pembe dizi Days of Our Lives’da Carrie Brady’yi canlandırdı Gösteride geçirdiği zaman, Gündüz Pembe Dizide En İyi Genç Kadın Oyuncu dalında iki Pembe Dizi Özeti Ödülü kazandı.

Full House’un 1995 finalinin ardından , Barber geçici olarak oyunculuktan emekli oldu. Barber’ı yeni nesil izleyicilerle tanıştırmaya yardımcı olan Netflix’in Fuller House’u için geri döndü . 2016 yılında Choice TV: Chemistry için Teen Choice Ödülü’ne aday gösterildi.

Jennette McCurdy

Jennette McCurdy , Nickelodeon’un iCarly’sinde görünmeden önce Malcolm in the Middle ve Judging Amy’de küçük roller aldı Sam Puckett olarak McCurdy, Favori TV Sidekick için iki Kids’ Choice Ödülü kazandı. 2013 spinoff Sam & Cat’in rolünü tekrarladı.

Son zamanlarda, McCurdy Strong Independent Women ve The Grave gibi kısa filmler yönetiyor 2015 yılında Netflix’in Arasında hamile genç Wiley Day olarak daha karanlık bir rol aldı Day’i canlandırması, Adam and Wiley’s Lost Weekend adlı web dizisiyle devam etti Oyuncu ayrıca psikolojik gerilim Pet ve animasyon filmi Bling’de rol aldı .

Joseph Gordon-Levitt

Gordon-Levitt, son yıllarda daha çok müjdelenen aktörlerden biri haline geldi. 2004’ten beri, dünya çapındaki içerik oluşturucuların birlikte çalışmasına olanak tanıyan ortak medya platformu HitRecord ile çalışıyor. 2014’ün TV’deki HitRecord filmi, İnteraktif Medyada Üstün Yaratıcı Başarı dalında Emmy kazandı.

Alişan Porter

Alisan Porter, çoğu kişi tarafından 1991’deki Curly Sue’nun baş karakteri olarak bilinir Jim Belushi ile birlikte rol alan Porter, sette birçok kişi tarafından sevildi. Kıvırcık Sue’yu indirmeden önce Porter , 1989’da kısa ömürlü ABC sitcom Chicken Soup’ta rol aldı.

Porter , 2016 yılında The Voice’ta yarışırken dikkatleri üzerine çekti . Hayranların desteğiyle yarışmayı kazandı. Gösteri, Hot 100 single’ı “Down That Road” un ortaya çıkmasına yardımcı oldu ve 2019’da üçüncü stüdyo albümü Pink Cloud’u çıkardı Son oyunculuk rolü 2008’de Meet Dave’deydi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu