Politika

Baver Miroğlu İYİ Parti’ye katıldı

Turhan Çömez ve Ahmet Eşref Fakıbaba’nın ardından AKP MKYK üyesi Orhan Miroğlu’nun yeğeni iş insanı Baver Miroğlu, İYİ Parti’ye katıldı.

AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu’nun yeğeni Baver Miroğlu’nun rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. Miroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener konuşmasına başlamadan önce kürsüdeki yerini aldı.

Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan Miroğlu, “Sayın genel başkanım, değerli milletvekilleri, kıymetli konuklar… Öncelikle beni profesyonel iş yaşamından siyasete davete ederek İYİ Parti ailesinin değerli kadrolarıyla bir araya getiren, birleştirici, bütünleştirici genel başkanıma sonsuz şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

“Vatandaşı olmaktan onur duyduğum büyük Türkiyemizin içinden geçtiği bu çetin süreçte herkes gibi ben de ne yazık ki ufkun daraldığını görmekteyim” diyen Miroğlu “İçerisine itilmek istendiğimiz sonu belirsiz karanlıktan çıkış yolunu İYİ Partimizin yetkin kadrolarında ve Sayın genel başkanımızın rehberliğinde olacağına inandığım için burada huzurlarınızda bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “AK Parti MKYK üyesi 25.Dönem milletvekili Orhan Miroğlu’nun yeğeni, büyük halası Türkiye’nin ilk kadın Belediye Başkanı Zekiye Midyat olan iş insanı Baver Miroğlu partimize katılmıştır. Kendisi ve partimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu