Politika

Bahçeli: HDP vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “HDP vakit kaybetmeden kapatılmalıdır” dedi.

HDP’ye kapatma davası üzerinden Anayasa Mahkemesi’ni (AYM) de eleştiren Bahçeli, ”AYM’nin HDP’nin talebiyle kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkeleri ile tamamıyla aykırıdır” diye konuştu. İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına da sert sözlerle tepki gösteren MHP lideri, ”Bu azgın provokasyona ifade ve düşünce özgürlüğü diyenler suç ortağıdır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’teki grup konuşmasında HDP’ye yönelik açıklamalarda bulundu.

Anayasa Mahkemesi’nin “Halkın Demokrasi Partisi’nin” talebiyle 25 Ocak 2023 tarihinde kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması, adalet ilkeleriyle tamamıyla aykırıdır. Bu neyin görüşmesi, neyin arayışı, neyin hazırlığıdır? AYM, şehitlerimizin dökülen kanlarını da seçim sonrasına bırakmayı görüşecek midir? HDP kapatılmalıdır hem de vakit kaybetmeksizin. Bu bölücü ve terör yatağı kurutulmalı, hukuken defteri dürülmeli, kapısına kilit asılmalıdır. HDP’nin isteğiyle AYM’ni davayı sulandırması doğru değildir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu