Yaşam

Ayhan Bora Kaplan dosyasına eski İyi Partili isim de girdi

Eski İyi Parti Ankara İl Teşkilat Başkanı A.S.Ö.’nün adı, suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan Ayhan Bora Kaplan’ın adamı olduğu iddiasıyla dosyaya girdi.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre Madencilik sektöründe iş yapan Ünal T. isimli iş adamı, Kaplan’ın adamı oldukları ve kendisini borçlandırarak, evini elinden aldıkları iddiasıyla T.S. ve A.S.Ö. ’den şikayetçi oldu. Ünal T’nin, Kaplan’ın adamı olduğu gerekçesiyle şikayetçi olduğu Önder’in İyi Parti Ankara eski İl Teşkilat Başkanı olması dikkati çekti. 

“Ticari alışverişimiz oldu”

Ünal T. bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığı ve birkaç kez araç kiraladığı Önder ile bu şekilde tanıştığını söyledi. Bir süre sonra kızı adına kayıtlı iki aracı A.S.Ö. ile ortağı T.S. isimli kişiye sattığını aktaran Ünal T, bu süreçte şahıslarla samimiyet geliştirdiğini ve ofislerine gitmeye başladığını ifade etti. 

Ünal T., bir süre sonra firmasının ruhsat harcının ödeme tarihinin yaklaştığını ancak ödeyecek gücü olmadığı için A.S.Ö.’yü arayarak borç istediğini belirterek şikayetinde özetle şunları anlattı:

A.S.Ö.’nün parasının olmadığını ancak ortağı T.S.’nin yardımcı olabileceğini söyledi… T.S. aylık yüzde 7 faiz olmak üzere bana bu parayı verebileceğini, teminat olarak da bir daire istediğini söyledi. Acil para lazım olduğu için teklifi kabul ettim. Babamdan kalan daireyi teminat olarak T.S.’ye devrettim. Sonrasında aldığım paranın faizini taksitler halinde ödemeye başladım. Üçüncü taksit geldiğinde hastanede yattığım için çıkınca ödemeyi yapacağımı söyledim. Ancak T.S. ‘sen ödemelerde sıkıntı çıkarıyorsun’ diyerek telefonu yüzüme kapattı. A.S.Ö.’yü aradım, kalan borcu fazlasıyla ödeyip evin tapusunu geri almak istediğimi söyledim. T.S. ile görüşen A.S.Ö. bana T.S.’nin 250 bin lira daha istediğini yoksa evi vermeyeceğini söylediğini aktardı. Kabul etmedim. Birkaç ay sonra T.S. 170 bin liranın faizi olarak istediği 250 bin lirayı alamayınca tahliye davası açarak evi boşalttırdı.

“Kaplan’ın adamı olduğunu anlayınca korktum”

Ünal T. ifadesinde şunları kaydetti:

“Anlattığım bu olaylar sürecinde A.S.Ö. ve T.S. ile ile birçok kez bir araya geldik. Bu görüşmelerde Ayhan Bora Kaplan ismini çok kez duydum. T.S., bu şahısla birlikte iş yaptığından, ofislerine gidip geldiğinden, emniyette ve özellikle organize şubede birçok adamının olduğundan, sıkıntı olması durumunda her işi halledebileceğinden, arkasında Ayhan Bora Kaplan olduğundan bahsetmişti. Bu şekilde T.S.’nin Ayhan Bora Kaplan’ın adamı olduğunu anladım. O zamana kadar Ayhan Bora Kaplan isimli şahsı bilmiyordum ancak çevreden ve internetten yaptığım araştırmalarda bu şahsın birçok adamı olduğunu, silahla resimlerinin olduğunu, mafya tarzı bir yapılanmasının bulunduğunu öğrenince şahıslardan korktum ve bana zarar verebileceklerini düşünerek şikayetçi olamadım. Bahsettiği olaya konu evimin bugünkü değeri yaklaşık 5 milyon liradır. Beni borçlandırarak Ayhan Bora Kaplan’ın adamı olduklarını ve birlikte hareket ettiklerini düşündüğüm T.S. ve A.S.Ö. isimli şahıslardan şikayetçiyim…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu