Politika

Antep’te camiden ‘PKK’ye operasyon’ anonsuna soruşturma

Suriye sınırında yer alan Antep’in Karkamış ilçesinde halka camilerden “Türk Ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecektir. Lütfen evlerinizden çıkmayın” uyarısı yapıldı.

GAZİANTEP VALİSİ SORUŞTURMA AÇILDIĞINI DUYURDU

Gaziantep Valisi Davut Gül, Karkamış ilçesindeki camilerde yapılan anonsların maksadını aştığını ve sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açıldığını bildirdi.

Gül, “Karkamış’ta camilerde yapılan anonslar maksadını aşmış olup sokağa çıkma yasağı gibi bir durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir. Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Bunun ardından Soylu şunları söyledi:

“Vali Bey’le biraz önce konuştuk. Sokağa çıkma yasağı falan söz konusu değil. Sadece ufak bir uyarı söz konusu olacakmış, zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğukkanlı olmalarıdır. Oradaki kamu görevlilerini de tenkit ettiğimi söylemek istiyorum.”

Karkamış ilçesine dün 4 havan mermisi atıldığı, bunun ardından Türk ordusunun ateş destek vasıtalarıyla saldırı gerçekleştirdiği bildirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu