Yaşam

Amedspor Başkanı Yıldırım: Bursaspor Genel Kurul üyesi bizi beyaz toroslarla tehdit etti

Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, sahada açılan bayrakların kendileriyle ilgisi olmadığını söyledi. Ayrıca Bursaspor Genel Kurul üyesinin, “Amedspor’u stadyuma getirmek için beyaz toroslarla konvoy yapalım” şeklindeki sözlerle tehdit ettiğini söyledi.

Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, 25 Eylül’de oynanan Bursaspor maçıyla ilgili Şeyhmus Özer Tesisleri’nde basın açıklaması yaptı.

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kameraların karşısına geçen Selahattin Yıldırım, maçtan 15 gün önce emniyet yetkilileriyle görüşerek maçın sorunsuz geçmesi için ortak çalıştıklarını söyledi.

Yıldırım, “Nitekim stadyumda 4 bin 800 resmi güvenlik görevlisi 350 özel güvenlik görevlisi görev yapmıştır. Stadyuma giren ve çıkan her şey emniyetin aramasından geçmiştir. Hiçbir provokasyona mahal vermemek için herkes elinden geleni yapmıştır. Biz yönetim kurulumuzla elimizden geleni yaptık. Yalnız sosyal medyada tribünde açılanlardan dolayı kulübümüze linç kampanyası başlatılmıştır. Bu olayın kulübümüzle bir alakası, bilgisi ve ilgisi yoktur. Bu olayla alakalı Diyarbakır Valiliği gerekli açıklamayı yapmıştır. Bu açıklamanın neticesinde de gözaltına alınan vatandaşlar bugün suç unsuru tescil etmediği için serbest bırakılmışlardır. Biz kulüp olarak her zaman sporun ve siyasetin ayrı olması gerektiğini savunuyoruz” dedi.

Bursaspor’a her konuda yardımcı olduk

Bursaspor’un ihtiyaçlarının karşılanması için her konuda yardımcı olduklarını söyleyen Yıldırım Bursasparun kötü yöneltişdiğini belirterek şöyle devam etti:

“Sadece biz değil bütün Sivil Toplum Örgütleri ve Ticaret Odası dahil bizzat kendi otelleri ve otobüsleri için araya girerek yardımcı olmuştur. Maça takımın zırhlı araçla gelmesi ve gitmesi güvenliği ilgilendiren bir konu. Bu Amed Sportif Faaliyetleri ilgilendiren bir konu değildir. Herkes galibiyet ister. Bunu istemekle olmaz. Sahaya çıkan 22 sporcu var. Eze eze futbol anlamında yenen bir takım var. Kazanan bir takım var. Hiçbir hakem olayı yok. Hakemlik hiçbir şey yok. Maçın oynanmasına etki edecek hiçbir şey yok. Bunu herkes gördü. Temsilciler ve hakemler dahil gördü. Sen kulübü bitirmişsin, transfer yapamamışsın ve 16 yaşındaki çocukla çıkıyorsun. Spor kamuoyunun buna yapacağı bir şey yok. Bu senin kulübünün kötü yönetilişinin ve çöküşünün göstergesidir. Bunu getirip Amed Sportif Faaliyet’lere bağlamak olmaz” diye konuştu.

Selahattin Yıldırım ayrıca; Bursaspor Genel Kurulu üyesinin kendilerini tehdit ettiğini belirterek, “Bursaspor Genel Kurul üyesi ‘Stadyuma getirmek için beyaz toroslarla konvoy yapalım (demiş)” ifadelerini kullandı. 

Yıldırım şöyle devam etti:

“Birçok mesaj adli vaka niteliğindedir. Toplumu kutuplaştıran, ayrıştıran, nifak tohumları seren bu zihniyete adli mercilerin müdahale etmesi gerektiğini düşünüyoruz ama biz sporun barış, kardeşlik, dostluk uğruna yapılması gerektiğini savunan bir kulübüz.”

Tehdit tweet’i cep telefonundan gösterdi

Başkan Yıldırım, Bursaspor Genel Kurul üyesi Cengiz Duman’ın Amedspor’u tehdit eden tweet’ini cep telefonundan basın mensuplarına göstererek, “12 Şubat’ta takımı stadyuma getirmek için beyaz toroslarla konvoy yapalım. Onlar beyaz torosları iyi bilirler” mesajını okudu. Selahattim Yıldırım “İlgili merciler de buradan ilgilenirse canlı yayında bunu gösterelim. Cengiz Duman. ‘Cengizduman1983’ hesabı ile (paylaşmış) Bursaspor Genel Kurul üyesi. Ben burada tekrardan bir şeyin altını çizmek istiyorum. Biz bu hafta Afyon’a gidiyoruz bütün deplasmanlara gidiyoruz. Takımımızın, ekibimizin kılına zarar gelse kimse bu işin altından kalkamaz. Bence herkes aklını başına almalı itidallı davranmalı.”(Rudaw)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu