Politika

Akşener’den önemli iddia: Oteli olan polis müdürleri var, fuhuş için öksüz kızlar çalıştırılıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısının açılışında konuştu. Akşener, oteli olan polis müdürlerinin olduğunu ve bu otellerde fuhuş için kimsesiz, öksüz kızlara fuhuş yaptırıldığını iddia etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti’nin İstanbul’da düzenlediği Seçim Hazırlıkları ve İstişare Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Akşener, Suç örgütü lideri olmak suçuyla tutuklu olan Ayhan Bora Kaplan’a kamu bankasından 700 milyon TL kredi verildiği iddiasını hatırlatan Akşener, “Biz milletin parasını ihale baronlarına peşkeş çekenlerle uğraşıyoruz. Ne vahim bir şey değil mi? Ayhan Bora Kaplan’a 700 milyon TL karşılıksız kredi verilmiş. İnanılır gibi değil. Daha enteresan bir şey söyleyeyim, onu ben çok sıkı takip ediyorum, eski İçişleri Bakanı olarak takip ediyorum. Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor. Bunlara karşı olduğumuz için, bunlara göz yummadığımız için İYİ Parti’ye psikolojik harp uyguluyorlar. Ama karşılarında rahmetli Teoman Koman’ın talebesi var.” ifadelerini kullandı.

Akşener, partisindeki istifalarla ilgili olarakta, “Hiçbir genel başkan giden arkadaşları için ‘Defolsunlar’ demez. Giden arkadaşlarımızın hepsi için ayrı ayrı üzüldüm ama Allah bizi korumuş. Şimdi gidip bir kurban keseceğim. İYİ Parti cumhurbaşkanlığı kazanmak istemeyenlere de karşı çıktı. İYİ Parti toplumun kutuplaştırılmasına karşı çıktı. İYİ Parti Sinan Ateş’e sahip çıktı, bu da herkesi rahatsız etti.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu