Connect with us

Politika

Akşener’den Nevroz’daki açıklamalara tepki

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Lideri Akşener, isim vermeden HDP’nin ‘Nevroz’ kutlamaları görüntülerine tepki gösterdi. Akşener, Nevroz’un terörün günü olmadığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, Nevroz kutlamaları sırasındaki sloganları da eleştirerek “Bizim için Nevroz, sevginin günüdür, katile özgürlük dilenme günü değildir” ifadesini kullandı.

Akşener’in açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

Ne yazık ki bugün aynı güneşin altında buluşmamızı, aynı ateşin etrafında toplanmamızı, aynı sofraya oturmamızı istemeyenler var… Güneşi gölgeleyenler, ateşi, yangına çevirenler, saygıyı, düşmanlıkla kirletenler var. Soframızdan ekmeğimizi, hanemizden bereketi, gönlümüzden, huzuru çalanlar var. Elbette görüyoruz. Bizim için Nevroz, sevginin günüdür, katile özgürlük dilenme günü değildir. Bizim için Nevroz, kardeşliğin günüdür, düşmanlığın günü değildir. Bizim için Nevroz, birliğin günüdür terörün, günü değildir! Bizim için Nevroz, bastığı toprağı, cennet vatan bilenlerin günüdür; vatanın her değerine düşman olanların günü değildir.

Nevroz’umuzu, resmi tatil olarak, hep birlikte kutlayacağız

Ama kimsenin şüphesi olmasın. Bugünleri, hep birlikte atlatacağız. Tarihimizden ilham aldığımız, büyük kararlılıkla, güneşli baharlara, hep birlikte ulaşacağız. İYİ Parti iktidarında, Bahar Bayramımız Nevruz’umuzu, resmi tatil olarak, hep birlikte kutlayacağız. O ateşin üstünden, bir büyük medeniyet olarak, hep beraber atlayacağız. Emin olun, çok az kaldı.

Devamı…