Politika

AKP’li Şen : Seçim akşamı halkı sokağa dökmek isteyebilirler

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, seçim akşamı ‘Oylarımız çalındı’ diyerek muhalefetin halkı sokağa dökme niyeti olduğunu savunan Şen, böyle bir şey ‘sezdiğini’ söyledi.

CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk olan Mustafa Şen, seçim akşamı için şu yorumu yaptı:

‘Seçim akşamı halkı sokağa dökmek isteyenler olabilir

“Ortada bilimsel araştırma diye sunulan hayal ürünü şeyler ile karşı karşıya kalıyoruz. Biri daha önce ‘yanılırsam dükkanı kapatacağım’ demişti. Bir başkası şöyle söylemişti bir önceki seçimde ‘Eğer böyle değilse ben bu mesleği bırakıyorum.’ Sonra bu dedikleri çıkmadı. İşlerini bilimsel kurallara göre yapmıyorlar, etik değerlere uymuyorlar. Daha sonra bu isme sordular ‘Hani sen dükkanı kapatacaksın, neden kapatmadın?’ Türkiye’ye yakışmayan şeyler. Bunu neden böyle yapıyorlar? Sadece propaganda olsa bunu mazur görürsünüz. Ben daha iğrenç bir şey seziyorum. Seçim akşamı oylarımız çalındı diye halkı sokağa dökmek isteyenler olabilir. Aynısını Sayın İnce’ye yapmaya kalktılar. Sayın İnce ‘Adam kazandı. Bunlar şizofren’ dedi. Ben böyle şey seziyorum.”

Haftada 3-4 araştırma yaptıklarını söyleyen Şen, “Bunu daha önceden ayda bir olarak yapıyorduk. 10 gün içinde bu araştırmaları yapıyoruz. Yapılan araştırmalar birbirini test etsin istiyoruz. Alt ve üst eşiklere bakıyoruz.

Şu son haftada 3 araştırma bitti. AK Parti 41 olarak gözüküyor. 40 küsür, 41 küsür 41 gibi üç araştırmada çıkan sonuçlar böyle. Yüzde 41 demek daha doğru. Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 51. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise 53 küsür görünüyor. 53 ile birlikte 55’i de gördüm” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu