Kültür & Sanat

AK Partili Kurt’tan Pervin Chakar’a destek

Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekilli Abdurrahman Kurt, Kürt sanatçı Pervin Chakar’ın hedef gösterilmesine tepki gösterdi. Kürt sanatçıya sahip çıkan Kurt, “Yanlış yapılıyor, dost düşmana çevriliyor” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz hafta İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki Süreyya Operası’nda Kürt soprano Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa’nın ‘Bir Opera Gecesi’ dinletisine katıldı. Özel’in dinletide Chakar’ın elini öpmesi sosyal medyada gündem olmuştu.

Özel ise konuyla ilgili, “Ben sanatçının elini öptüm. Hiç pişman değilim. Yarın olsa yine aynı eli öperim. Pervin Chakar benim de onurum, gururumdur” demişti.

AK Parti eski Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt X hesabından yaptığı paylaşımda Chakar’a destek mesajı verdi.

Yaşananlardan ötürü üzüntü duyduğunu ifade eden Kurt şu ifadeleri kullandı. “Gecenin bu saatinde canınızı sıkmak istemezdim dostlar ama Pervin Çakar üzerinden yürütülen siyaset ciddi bir kul hakkı, insan hakkı ihlali içeriyor. Kimse kusura bakmasın dilsiz şeytan olmaya niyetim yok ve bedellerini zaten ödüyoruz, bunu da hesaba yazsalar da fark etmez. Bir insanı haksız yere linç etmek, ailesi ve yakınlarına ve hatta kendisine dinden, imandan ve insanlıktan soğuma sebebi olmak doğru ve kabul edilebilir değildir. Mazlum ve müslüman bir babanın evladıdır. Yanlış yapılıyor, dost düşmana çevriliyor. Yapmayın yazıktır günahtır….”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu